Китайська компартія, імовірно, не допустила номінування кількох авторів на престижну sci-fi премію Г’юґо

Китайська компартія, імовірно, не допустила номінування кількох авторів на престижну sci-fi премію Г’юґо

Престижна американська літературна премія з наукової фантастики Г’юґо (Hugo Award), яка у 2023 році вперше відбулася в Китаї, потрапила під шквал критики через виключення кількох авторів з-поміж номінантів 2023 року. Про це повідомляє The Guardian.

Як стверджує видання, такі рішення викликають «занепокоєння щодо втручання або цензури в процес нагородження».

 

Премія присуджується за найкращі фентезі та науково-фантастичні твори, видані у попередньому році англійською мовою. Обирають претендентів на нагороду, а згодом і переможців, члени Світового товариства наукової фантастики. Щоб стати членом, потрібно сплатити щорічний внесок в розмірі 50 доларів за участь у Всесвітньому конвенті наукової фантастики (Worldcon). Адміністратори премії підраховують голоси й оголошують по п’ять номінантів у кожній категорії, які набрали найбільшу кількість пропозицій. У фіналі відбувається рейтингове голосування.

 

Нагородження премією Г’юґо щорічно відбувається під час Всесвітнього конвенту наукової фантастики, що раніше завжди відбувався в США, але впродовж останніх 20 років Конвент подорожує світом: у 2019 він відбувся у Дубліні, у 2020 мав статися у Новій Зеландії (відбувся онлайн через пандемію).

 

Про неномінування деяких авторів стало відомо, коли премія оприлюднила перелік номінантів, складений китайським відділом всесвітнього конвенту. Причини винятків не вказали. Певні назви були вказані як такі, за які проголосували, але їх позначені зірочкою і словами «не мають права на участь» без жодних додаткових подробиць.

 

 

«Як це зазвичай буває, управління нагородами було делеговано підкомітету адміністрації Ґ’юґо Всесвітнього конвенту китайського міста Ченду, і будь-які запити слід направляти їм. Вебсайт Hugo Awards не адмініструє нагороди. Щорічне вручення премій здійснюється Всесвітнім конвентом наукової фантастики, яка несе повну відповідальність за проведення цьогорічної премії. Якщо ви надішлете нам запитання щодо премії Hugo Awards 2023, ми можемо переслати їх лише адміністраторам премії Hugo Award поточного року», — наголошують організатори премії.

 

Як пишуть у The Gardian, оприлюднені переліки номінантів спричинили побоювання, що авторів виключали з фіналістів з політичних причин, пов’язаних з тим, що правляча комуністична партія Китаю жорстко контролює усі культурні події, які відбуваються на території Киитаю.

 

Однією з тих, хто міг бути номінованим на премію у 2023 році, є китайсько-американська письменниця Ребекка Кван, авторка бестселерів «Макова війна» і «Вавилон».

 

Зауважимо, у березні 2022 року Ребекка Кван долучилася до інших іноземних письменників, які один за одним публічно повідомляли, що не видаватимуть своїх нових книжок у росії через широкомасштабне вторгнення до України. «Так само як Джо [Аберкромбі], я не буду підписувати жодних нових контрактів та поговорю зі своєю командою, щоб дізнатися, який контроль ми маємо над книжками, які вже в друці», — написала вона. Нині цей твіт видалено, а один з її бестселерів «Вавилон» видали у росії. Водночас улітку 2022 року Ребекка Кван дала інтерв’ю українській фентезі спільноті «Фантастичні talks», за допомогою якого засновниці спільноти збирали кошти на потреби українського добровольчого батальйону «Госпітальєри».

 

Переглянути повний список номінантів 2023 року можна на офіційному сайті нагороди.

 

Премія Г’юґо — премія у жанрі наукової фантастики, заснована 1953 року. Названа на честь Г’юґо Гернсбека — засновника першого науково-фантастичного журналу «Захопливі історії». Організацією премії займається Світове товариство наукової фантастики (World Science Fiction Society (WSFS)). Премія присуджується за найкращі твори в жанрі наукової фантастики та фентезі, опубліковані англійською мовою в попередньому році. Номінанти та переможці обираються за результатами голосування зареєстрованих учасників Всесвітнього конвенту любителів фантастики WorldCon. Перший раз премія вручалась в 1953 році на 11-тому WorldCon-і в Філадельфії, а з 1955 року вручалась щорічно.

 

Нині премія Г’юґо вручається в 17 категоріях, серед яких премія за найкращий роман, повість, коротку повість, оповідання, графічну історію, серію та пов’язану історію. Детальніше про премію.

 

Серед лавреатів — Ніл Ґейман, Майкл Шебон, Деніел Кіз, Кліфорд Сімак, Алан Мур, Роджер Желязни, Джоан Ролінґ, Роберт Гайнлайн, Урсула Ле Ґуїн, Айзек Азімов та інші. Детальніше про нагороду читайте тут.

 

Як повідомлялося, у 2021 році уряд Китаю змусив Amazon видалити відгуки на книжку генсека ЦК китайської Компартії. У 2020 сенатори США просили Netflix не екранізовувати твори китайського фантаста Лю Цисіня, який підтримував уряд КНР.

 

 

Чільне фото: сайт премії/johnflower.org

Оригінал статті на Suspilne: Китайська компартія, імовірно, не допустила номінування кількох авторів на престижну sci-fi премію Г’юґо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"