Ким я хочу стати? 4 книжки для дітей і підлітків, щоб обрати свій шлях

Ким я хочу стати? 4 книжки для дітей і підлітків, щоб обрати свій шлях

«Ким хочеш стати, коли виростеш?», – питання, яким полюбляють починати смол-токи з дітьми дорослі і яке самих дітей (а особливо – тінейджерів) інколи страшенно дратує. Нас чи не з пелюшок спонукають обрати справу, якою хотітиметься займатися через десять-двадцять років. Але лише зрідка пояснюють, як це зробити.

За порадами, як дитині чи підлітку вже змалечку обрати свою мрію чи власний шлях і збудувати щасливе майбутнє, ми вирішили звернутися до нових дитячих та підліткових видань. І на основі них сформулювали 5 важливих кроків.

Обрати себе і своє щастя

Будь щасливим бути собою. Твій дієвий порадник. Пенні Александер, Беккі Годард-Гілл ; пер. з англ. Ярослава Лебеденка. – Харків : Ранок, 2021. – 192 с.

12+

 

У школі нас вчать багатьом речам: як правильно ставити коми у складних реченнях, як знайти на карті Марокко, як розв’язати хімічне рівняння. Але не навчають тому, як стати щасливим – а це чи не найголовніше, адже, як доводять дослідники, щастя – аж на 40% питання вибору, а не випадку, тобто на нього можна впливати. Як взяти свій внутрішній добробут під контроль і покращити його, щоб згодом вибудувати класне, наповнене життя й на інших рівнях (професійному, особистому тощо), підкаже порадник-посібник «Будь щасливим бути собою» – корисна книжка, особливо для підлітків, які переживають буремний етап пошуків свого місця у світі і гормональних гойдалок від радості до відчаю.

 

У цьому посібнику є дуже багато практичних порад і вправ, що стосуються різних аспектів щасливого буття – від того, як позбутися тривожності і забезпечити собі продуктивний сон, до того, як розмовляти з батьками, щоб вони не лише слухали, а й чули, чи наладити стосунки зі своїми братами-сестрами.

 

Великий плюс – усі ці поради виснувані з реальних наукових досліджень та експериментів, про які автори розповідають цікавими простими словами. У кожному розділі є трохи мотивації від відомих людей, трохи науки, а найбільше – корисних порад-підказок і технік: для «заземлення», активного слухання, пробудження креативності тощо.

 

Поради з цього путівника допоможуть відшукати кожному свої унікальні «50 миттєвостей щастя» і налагодити щасливі взаємини із самим собою, найближчим оточенням і світом.

 

Купити книжку

Здійснити найшаленішу мрію

Як дитині потрапити в кіно. Практичний посібник для батьків. Наталія Дорошенко. – Київ : Наш формат, 2021 – 232 с.

14+

 

Стати астронавтом, полярником чи зіркою кіно – нема нічого неможливого, якщо точно знаєш, чого хочеш, а ще маєш чіткий план, як досягнути мети. Гаразд, інструкцію з міжзоряних польотів для українських дітлахів ще не написали, але дуже чіткий порадних для тих, хто мріє потрапити в кіно, уже є. Його створила Наталія Дорошенко, кастинг-директорка з багаторічним стажем.

 

За її плечима – більше сотні проєктів, у яких вона працювала з дітьми від 0 до 16 років, а в її сім’ї – три доньки, які теж мають досвід зйомок. Тож, побувавши по обидва боки робочого контракту, вона точно знає і батьківські тривоги, страхи та мрії, і те, що потрібно на майданчику кастинг-директору і режисеру. І цими знаннями вона щедро і структуровано ділиться у своїй книжці.

 

Формально книжка «Як дитині потрапити в кіно» адресована батькам, адже саме вони приймають рішення і несуть відповідальність за своїх дітей. Але підліткам, які мають власну кіно-мрію, також можна і варто її прочитати: щоб зрозуміти, як краще себе подати, до чого бути готовими, як налаштуватися на роботу, усвідомити, що час – це гроші (а в кіно – дуже великі гроші), тому доведеться бути зібраними й уважними.

 

Усі важливі моменти, від підготовки портфоліо до зйомок і спілкування з пресою – розписані детально і покроково, навіть із чеклістами. Тож, озброївшись такою інструкцією, ви не пропадете в світі кіно.

 

Але головне – усвідомите, що кіно – це не сфера, зарезервована виключно для обраних небожителів. Потрапити туди цілком реально, якщо дуже-дуже хочеться і готовий добряче попрацювати.

 

Якщо ж діти чи підлітки надають перевагу реальному, а не вигаданому світу, обожнюють конструювати щось нове або поліпшувати вже створене, то варто придивитися до професії, яка допоможе…

 

Купити книжку

Збудувати кращий світ

Інженерія. Класна наука. Едді Рейнольдс, Дерен Стоббард / перекл. Ірини Коваль. – Київ : Книголав, 2021. – 80 с.

8+

 

У світі є стільки проблем, які хотілося б вирішити! Морозиво тане надто швидко, рукавички мокнуть від снігу, від пісочниці одяг брудниться – і це ми ще навіть до тих клопотів, які турбують людей молодшого шкільного віку, не добралися! Гарна новина: якщо заручитися досягненнями науки і техніки і підсилити їх креативом, то більшість із них можна успішно розв’язати. Ще ліпша новина: придумувати рішення для повсякденних і глобальних проблем можна почати ще в дитинстві.

 

«Інженерія. Класна наука» – книжка, яка знайомить дітей із можливостями сучасних інженерних професій, від будівельних до біомедичних, розповідає про неймовірно захопливий світ інженерії, і надихає на те, щоб навчитися уявляти, розробляти, винаходити, будувати та придумувати круті розв’язання дошкульних проблем.

 

Що це буде – малюнки в 3D, робот, який може напекти кексиків, чи розумний одяг? Коли цю ідею можна буде впровадити – хоч завтра чи в майбутньому? Ця книжка надихне на те, щоб спробувати генерувати ідеї і майструвати прототипи просто тут і зараз, маючи під рукою лише олівець, папір, ножиці і скотч.

 

Інженерія – дуже прикольна сфера, яка охоплює чимало різноманітних наук і потребує не лише технічних знань, а й креативності. Але якщо вам хочеться чогось іще цікавішого, спробуйте…

 

Купити книжку

Обрати професію майбутнього

Ловець пластику та інші професії майбутнього. Софія Россі, Карло Канепа / перекл. Ксенислави Крапки.  Львів : ВСЛ, 2021. – 80 с.

6+

 

Називаються фантастично і зараз їх, найімовірніше, ще не існує, але років через 20, коли теперішні першачки прокладатимуть перші сходинки своєї професійної кар’єри, вони будуть надзвичайно затребуваними. Це професії на перетині наук і дисциплін, що піклуватимуться про здоров’я всього живого та добробут планети,  а також розвиток нових послуг, яких потребуватиме людство. Маєте ідеї, якими вони можуть бути?

 

Якщо ні, кілька підказок подарують Софія Россі і Карло Канела. У своїй книзі вони розповідають про ловців пластику тих, хто очищає планету, зокрема, океани від пластикового сміття найрізноманітнішого розміру, про кравців ДНК, які вирізатимуть «поламані» гени і повертатимуть людям здоров’я, про архітекторів, які зводять будівлі у не просто важкодоступних, а неможливих місцях, хмароловів, котрі піклуватимуться про те, щоб сповільнити глобальне потепління, та багато-багато інших.

 

Ці професії особливі тим, що не діляться на «технічні» і «гуманітарні» – кожна із них, по суті, вимагає творчого, десь навіть мистецького підходу і водночас має зв’язок із наукою. Це професії людей майбутнього – цебто сучасних дітей. І надихатися ними  дітлахи можуть вже зараз, щоб збудувати оте саме щасливе майбутнє, не лише для себе, а й для всього людства.

 

Купити книжку

 

Матеріал створений у співпраці

Оригінал статті на Suspilne: Ким я хочу стати? 4 книжки для дітей і підлітків, щоб обрати свій шлях

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За три місяці повномасштабної війни окупанти скоїли 280 злочинів проти медіа

За три місяці повномасштабної війни росія скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомив Інститут масової інформації.

Станом на 24 травня загалом російські

Премію Американського PEN вручили родині журналіста-політв’язня Єсипенка

Дружині та доньці Владислава Єсипенка, українського журналіста, засудженого в окупованому росією Криму, вручили премію Американського PEN Barbey Freedom to Write Award 2022.
 
Нагороду

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники вид

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"