Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.

Відтепер на лекціях студентам пояснюють хибність цього терміна.

 

Керівництво факультету англо-саксонської, норвезької та кельтської мов Кембриджу (ASNC) заявило, що відмова від терміна має допомогти побороти расизм і англоцентричний націоналізм.

 

Як зазначили в ASNC, термін «англосакси» набув негативної конотації впродовж останніх років. Його активно використовують ультраправі у США та в російській пропаганді.

 

Пояснення, що «англосаксів», як окремої етнічної групи, ніколи не існувало, базується на тому, що найчастіше під цим терміном розуміють групу племен, які населяли Британські острови з V до XI ст. До переліку цих племен входили й скандинавські вікінги, і німецькі племена. Тому британців, англійців, шотландців, валійців та ірландців зі стійкою та цілісною етнічною ідентичністю не могло існувати через значне змішування племен.

 

В університеті наголосили, що відмова від терміна має на меті «демонтувати основу мітів націоналізму» і пояснити, що англосакси не були окремою етнічною групою, згідно з інформацією департаменту.

 

«ASNC прагне спростувати інформацію про те, що колись існували “британці”, “англійці”, “шотландці”, “валлійці” чи “ірландці” з узгодженою та давньою етнічною ідентичністю, показуючи учням, наскільки сконструйовані та залежні ці ідентичності є і якими завжди були», — ідеться в заяві ASNC.

 

Суперечки з приводу терміна «англосакси» досі точаться в наукових колах.

 

Нагадаємо, до 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань.

 

 

Джерело: The Daily Telegraph

Чільне фото: British Rambling

Оригінал статті на Suspilne: Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"