Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють хибність цього терміна.
Керівництво факультету англо-саксонської, норвезької та кельтської мов Кембриджу (ASNC) заявило, що відмова від терміна має допомогти побороти расизм і англоцентричний націоналізм.
Як зазначили в ASNC, термін «англосакси» набув негативної конотації впродовж останніх років. Його активно використовують ультраправі у США та в російській пропаганді.
Пояснення, що «англосаксів», як окремої етнічної групи, ніколи не існувало, базується на тому, що найчастіше під цим терміном розуміють групу племен, які населяли Британські острови з V до XI ст. До переліку цих племен входили й скандинавські вікінги, і німецькі племена. Тому британців, англійців, шотландців, валійців та ірландців зі стійкою та цілісною етнічною ідентичністю не могло існувати через значне змішування племен.
В університеті наголосили, що відмова від терміна має на меті «демонтувати основу мітів націоналізму» і пояснити, що англосакси не були окремою етнічною групою, згідно з інформацією департаменту.
«ASNC прагне спростувати інформацію про те, що колись існували “британці”, “англійці”, “шотландці”, “валлійці” чи “ірландці” з узгодженою та давньою етнічною ідентичністю, показуючи учням, наскільки сконструйовані та залежні ці ідентичності є і якими завжди були», — ідеться в заяві ASNC.
Суперечки з приводу терміна «англосакси» досі точаться в наукових колах.
Нагадаємо, до 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань.
Джерело: The Daily Telegraph
Чільне фото: British Rambling
Оригінал статті на Suspilne: Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»
Блог
Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнєБібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.