Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.

Відтепер на лекціях студентам пояснюють хибність цього терміна.

 

Керівництво факультету англо-саксонської, норвезької та кельтської мов Кембриджу (ASNC) заявило, що відмова від терміна має допомогти побороти расизм і англоцентричний націоналізм.

 

Як зазначили в ASNC, термін «англосакси» набув негативної конотації впродовж останніх років. Його активно використовують ультраправі у США та в російській пропаганді.

 

Пояснення, що «англосаксів», як окремої етнічної групи, ніколи не існувало, базується на тому, що найчастіше під цим терміном розуміють групу племен, які населяли Британські острови з V до XI ст. До переліку цих племен входили й скандинавські вікінги, і німецькі племена. Тому британців, англійців, шотландців, валійців та ірландців зі стійкою та цілісною етнічною ідентичністю не могло існувати через значне змішування племен.

 

В університеті наголосили, що відмова від терміна має на меті «демонтувати основу мітів націоналізму» і пояснити, що англосакси не були окремою етнічною групою, згідно з інформацією департаменту.

 

«ASNC прагне спростувати інформацію про те, що колись існували “британці”, “англійці”, “шотландці”, “валлійці” чи “ірландці” з узгодженою та давньою етнічною ідентичністю, показуючи учням, наскільки сконструйовані та залежні ці ідентичності є і якими завжди були», — ідеться в заяві ASNC.

 

Суперечки з приводу терміна «англосакси» досі точаться в наукових колах.

 

Нагадаємо, до 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань.

 

 

Джерело: The Daily Telegraph

Чільне фото: British Rambling

Оригінал статті на Suspilne: Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"