Картину Марії Примаченко з «чорнобильської серії» продадуть для допомоги ЗСУ
![Картину Марії Примаченко з «чорнобильської серії» продадуть для допомоги ЗСУ Картину Марії Примаченко з «чорнобильської серії» продадуть для допомоги ЗСУ](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/630_360_1651040854-1249.jpeg)
Картину Марії Примаченко з «чорнобильської серії», яку подарували Фонду Сергія Притули, незабаром продадуть для допомоги ЗСУ.
Про це «Укрінформу» повідомили у Фонді Сергія Притули.
«Робота Марії Примаченко допомагатиме українській армії. Благодійний Фонд Сергія Притули проведе аукціон картини «Квіти виросли коло четвертого блока» 1990 року з приватної колекції. Твір Фонду передали колекціонери Ігор Понамарчук та Дар’я Добріян, які зараз волонтерять. Невдовзі Фонд Притули продасть картину, щоб виручити кошти на допомогу нашим захисникам і захисницям у Збройних Силах України», — ідеться в повідомленні.
Як зазначається, волонтер-водій штабу Притули, а в мирному житті колекціонер Ігор Понамарчук подарував Фонду картину із сімейної колекції – «Квіти виросли коло четвертого блока» із серії робіт художниці Марії Примаченко, присвячених Чорнобильській трагедії.
Директорка приватного музею «Духовні скарби України», дружина Ігоря Дар’я Добріян розповіла, що їхня родина ніколи б не продавала цей твір, якби не війна. Зусилля професіоналів із різних сфер суспільства зараз мають іти на допомогу армії в боротьбі проти росії, адже саме ЗСУ — наші найкращі колекціонери перемоги.
Родина Марії Примаченко підтримала благодійний аукціон і вже відмовилася від роялті з продажу картини на користь Збройних Сил України.
«Я особисто обома руками за, щоб творчість Примаченко пішла на те, аби ми бомбили орків. Мистецтво теж за Україну. Мистецтво теж каже: Слава ЗСУ!», — розповів Притула.
У Фонді повідомили, що допомагати з продажем картини буде відомий аукціонний дім «Дукат». Триватиме аукціон з 29 квітня до 5 травня 2022 року.
Подробиці про правила і формат оприлюднять незабаром.
Як повідомлялося, під час спроби наступу на Київ із півночі російські окупанти зайшли у Чорнобильську зону і рили окопи в Рудому лісі та біля четвертого енергоблока, де ґрунт усе ще радіоактивний. Крім того, російські війська розбомбили краєзнавчий музей із роботами Марії Примаченко в Іванкові на півночі Київщини.
Оригінал статті на НСПУ: Картину Марії Примаченко з «чорнобильської серії» продадуть для допомоги ЗСУ
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.