«Карпатську рапсодію» презентували в Ужгороді

«Карпатську рапсодію» презентували в Ужгороді

Символічно, що презентація книжки, присвяченої пам’яті видатного живописця, графіка, декоратора Федора Манайла, відбулася під час виставки його творів у художньому музеї.

Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

Нотне видання «Карпатська рапсодія» ініціював та видав власним коштом комунальний заклад культури «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради. Таким чином колектив розпочав знайомство широкого кола поціновувачів високого музичного мистецтва з перлинами хорової спадщини Іштвана Мартона. 

Презентацію відкрила вступним словом директор-художній керівник хору, упорядник та редактор видання Наталія Петій-Потапчук. Вона наголосила, що кантата «Карпатська рапсодія» створена у співпраці композитора І. Мартона з відомим закарпатським поетом і перекладачем Юрієм Шкробинцем. Твір написаний у 1988 році спеціально для артистів Закарпатського народного хору та є мистецькою посвятою пам’яті Федора Манайла.

На мистецьку акцію зібралися представники влади, музикознавці, літератори, поети, композитори, культурні діячі краю, які вітали артистів хору з такою яскравою подією. Із привітальним словом виступила заступниця голови Закарпатської облради Андріана Сушко.

Насамкінець гостей порадували майстерно виконаним твором корифеїв музичної культури краю, повідомляє пресслужба Закарпатської облради.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Карпатську рапсодію» презентували в Ужгороді

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"