«Карпатську рапсодію» презентували в Ужгороді

«Карпатську рапсодію» презентували в Ужгороді

Символічно, що презентація книжки, присвяченої пам’яті видатного живописця, графіка, декоратора Федора Манайла, відбулася під час виставки його творів у художньому музеї.

Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

Нотне видання «Карпатська рапсодія» ініціював та видав власним коштом комунальний заклад культури «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради. Таким чином колектив розпочав знайомство широкого кола поціновувачів високого музичного мистецтва з перлинами хорової спадщини Іштвана Мартона. 

Презентацію відкрила вступним словом директор-художній керівник хору, упорядник та редактор видання Наталія Петій-Потапчук. Вона наголосила, що кантата «Карпатська рапсодія» створена у співпраці композитора І. Мартона з відомим закарпатським поетом і перекладачем Юрієм Шкробинцем. Твір написаний у 1988 році спеціально для артистів Закарпатського народного хору та є мистецькою посвятою пам’яті Федора Манайла.

На мистецьку акцію зібралися представники влади, музикознавці, літератори, поети, композитори, культурні діячі краю, які вітали артистів хору з такою яскравою подією. Із привітальним словом виступила заступниця голови Закарпатської облради Андріана Сушко.

Насамкінець гостей порадували майстерно виконаним твором корифеїв музичної культури краю, повідомляє пресслужба Закарпатської облради.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Карпатську рапсодію» презентували в Ужгороді

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"