Камю, Ґете, Джейн Остін і не тільки: якими творами замінять вилучену…

Камю, Ґете, Джейн Остін і не тільки: якими творами замінять вилучену…

Колоніальну спадщину, яка часто відштовхується від постулату про «терпіння маленької людини», замінять світовою класикою. 

Школярам уже не доведеться вивчати жодних байок Крилова чи поезій Пушкіна: на тлі наміру Мінкульту вилучити російську літературу з бібліотечних фондів, аналогічне рішення ухвалили і щодо шкільної програми. Крім літераторів рф, зникнуть також твори білоруських письменників, пише спеціалізоване видання «Тиктор«. 

Колоніальну спадщину (її літкритики характеризують як культурну експансію), яка часто відштовхується від постулату про «терпіння маленької людини», замінять світовою класикою:

  • Шестикласники знайомитимуться з жанром байки на прикладі творів Жана де Лафонтена, оцінять пригоди та фантастику з Чарльзом Діккенсом, Жулем Верном та Робертом Стівенсоном…
  • Семикласники замість «Альпійської балади» білоруса Васілія Бикова (про втечу з концтабору та блукання Альпами італійки та радянського військовополоненого) читатимуть роман про Голокост «Хлопчик у смугастій піжамі» Джона Бойна. Або  «Діти Ноя» Еріка-Емманюеля Шмітта на вибір. 
  • Замість поезії Пушкіна, діти читатимуть тепер Адама Міцкевича,  Вольфганга Ґете, Генріха Гейне.
  • Дев’ятикласники оминуть раніше передбачений для вивчення цілий блок російської літератури. Його замінять такими творами, як «Гідність і гонор» Джейн Остін, «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго, «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте або ж «Серце пітьми» Джозефа Конрада.
  • Десятикласники не вивчатимуть «Алхіміка» Пауло Коельо через його висловлювання щодо підтримки російської політики та військової її складової зокрема.
  • Для одинадцятикласників передбачили актуальну в постковідну епоху «Чуму» французького екзистенціаліст Альбера Камю.  Натомість роман «Майстер і Маргарита» київського українофоба Михаіла Булгакова – вилучили.

Раніше український ілюстратор Максим Паленко зробив постер, на якому знані російські письменники зображені в образі військовополонених, статистику щодо яких назвали нещодавно в Мін’юсті

277304041_5117855398275287_1691752098114963901_n.jpg (439 KB)

«Під час другої чеченської війни  (1999–2009), коли російська армія перетворювала місто Грозний на купу руїн, знищувала чеченські села й заганяла чоловіків і жінок у фільтраційні центри, де їх катували, ґвалтували й калічили, героєм дня в очах багатьох чеченців став Лев Толстой. На початку 2000-х опис поведінки царської армії на Кавказі в його повісті «Хаджі Мурат» звучав більш ніж злободенно». Про те,  чи потрібна українцям російська література, читайте в статті авторки DT.UA Анни Бродські-Кроткіної. 

Підготувала: Оксана Коваль

zn.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Камю, Ґете, Джейн Остін і не тільки: якими творами замінять вилучену…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"