Кабмін схвалив проєкт бюджету-2023. Видатки на культурну та медійну сфери зменшили

Кабмін схвалив проєкт бюджету-2023. Видатки на культурну та медійну сфери зменшили

У вівторок, 13 вересня, Кабінет міністрів схвалив проєкт бюджету України на 2023 рік та направив його до Верховної Ради на розгляд.

У бюджеті на 2023 рік, за словами очільника уряду Дениса Шмигаля, є один пріоритет — оборона та безпека країни. «Бюджет 2023-го року — це бюджет для перемоги. Вже зараз ми чесно говоримо суспільству, що рік буде непростим. Війна — це дорого. Дуже дорого. Тому головне завдання — максимально ефективно використовувати кошти, які у нас є», — зазначив Шмигаль. Як повідомив очільник уряду, понад 1,1 трлн грн (майже 50% всіх видатків), згідно із затвердженим проєктом держбюджету, буде спрямовано на фінансування сектору безпеки й оборони.

У проєкті бюджету, текст якого оприлюднив у телеграмі народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк, зменшилися видатки на культурну та медійну сфери.

Так, на фінансування телеканалу «Рада» та газети «Голос України» планують спрямувати 72 млн 947,8 тис. грн. Нагадаємо, у бюджеті-2022 на висвітлення діяльності парламенту в ефірі каналу «Рада» та у виданні «Голос України» передбачені видатки в обсязі понад 400 млн грн. Директор «Ради» Вадим Перенчук у коментарі «Детектору медіа» уточнив, що на його канал з цієї суми виділено 49 млн грн.

Детальніше про те, скільки грошей і на що заклали у бюджеті-2022 на державні ЗМІ, читайте за посиланням.

Зменшили фінансування й газети «Урядовий кур’єр» — 50 млн 328,3 тис. грн (у 2021 році було 62 млн 133,7 тис. грн).

Суттєво скоротили кошти, виділені на державну підтримку кінематографії. Якщо торік на кіно заклали понад півтора мільярда гривень (1 650 000 000 грн), то у проєкті бюджету на 2023 рік — лише 85 млн 050 грн. Якщо Верховна Рада проголосує за цей проєкт, Державне агентство України з питань кіно у наступному році отримає з держбюджету 115 млн 610,4 тис. грн.

Фінансування діяльності Міністерства культури та інформаційної політики скоротили на три мільярди: у 2023 пропонується 7 млрд 051 млн 192,7 тис. грн, тоді як у 2022 році було виділено 11 829 670 800 грн.

Водночас влада має намір збільшити фінансування системи державного іномовлення: на 2023 рік пропонується виділити 534 млн 977,9 тис. грн. У 2022 на платформу іномовлення виділили 362 мільйони гривень. Однак цього разу у цю бюджетну програму віднесене фінансування «Укрінформу», який раніше фінансувався за окремою програмою. «Детектор медіа» намагається з’ясувати, які кошти спрямовані саме на державне інформаційне агентство.

Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України складає 1 млрд 504 млн 236,5 тис. грн. Це на 367 мільйонів менше, ніж на цей рік, коли бюджет НСТУ склав 1 млрд 871 млн 276,7 тис. грн.

У квітні 2022 року уряд провів секвестр бюджету і відмовився від капітальних видатків. Зокрема, видатки на Суспільне скоротилися на 10%.

Нагадаємо, у бюджеті на 2022 рік були збільшені видатки майже за всіма ключовими статтями медійної та культурної сфери. Зокрема, на 1 млрд грн зросло фінансування кінематографії, збільшили видатки на Український культурний фонд, Український інститут книги, Український інститут національної пам’яті. При цьому бюджет суспільного мовника скоротили на 526 млн грн, але більше ніж утричі підняли фінансування телеканалу «Рада». І на третину скоротили видатки на іномовлення, яке у 2021 році мало бюджет обсягом майже 1 млрд грн.

detector.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Кабмін схвалив проєкт бюджету-2023. Видатки на культурну та медійну сфери зменшили

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З українських бібліотек списали понад 10 млн російськомовних книжок

З українських публічних бібліотек до листопада 2022 року списали близько 19 млн примірників книг, із них понад 10 млн російською мовою. Про це 6 лютого повідомила пресслужба апарату Верховної Ради Украї

Оголосили програму стенда Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмарку

На запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культу

За кордоном діють понад 320 українських книжкових осередків після 24-го лютого — опитування

За кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2

Після 24 лютого за кордоном почали діяти понад 320 українських книжкових осередків — опитування

За кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2

На українських полицях за кордоном є майже 25 тисяч книжок — опитування

77 українських книжкових полиць, просторів і хабів за кордоном мають 24 287 примірників книжок. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Найбі

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"