З00 днів до 300 років. У Києві презентували айдентику національного проєкту “Світ Сковороди”

З00 днів до 300 років. У Києві презентували айдентику національного проєкту “Світ Сковороди”

У Києві 6 лютого презентували офіційну айдентикуАйдентика – це сукупність візуальних складових компанії, які створені для того, щоб підвищити її впізнаваність, престиж та сформувати образ компанії в очах споживачів. національної кампанії “Світ Сковороди”, підготовлену до 300-річчя від дня народження українського філософа та письменника Григорія Сковороди.

Про це у Facebook повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, представлення проєкту відбулося за 300 днів до дня народження митця, щоби якомога ширше розкрити образ Сковороди.

“Світ Сковороди” вміщує в себе історію, культуру, філософію та літературу. Те, як ці напрямки перепліталися із життям митця, і як їх можна інтерпретувати в сучасності. Інформкампанія стартує по всій країні”, — написав міністр.

Він додав, що у межах святкування 300-річчя видатного українця запланована низка заходів. Зокрема, йдеться про “велику реставрацію”, яка охопить село Сковородинівка на Харківщині, де якийсь час жив і творив Григорій Сковорода.

З00 днів до 300 років. У Києві презентували айдентику національного проєкту "Світ Сковороди"Олександр Ткаченко/Facebook

Читайте також: Чому на Харківщині не ремонтують будинок, де гостював Сковорода

“Серед подій, які ми плануємо, це реставрація місця поховання і власне заповідника в Сковородинівці. Там буде кілька зроблено речей: і адміністративний будинок буде відремонтовано, і буде облаштовано парк, буде облаштована експозиція, будуть деякі ініціативи з приводу чергових фонтанів, принаймні, ми проведемо Сковородинівку до тями, так би мовити”, — розповів очільник Мінкультури під час заходу, передає “Укрінформ”.

Також планується публікація деяких творів Сковороди або творів про нього. У співпраці з Держкіно відбудуться тематичні пітчинги на фільми та мультфільми. Крім того, заплановано проєкт в штаб-квартирі ЮНЕСКО.

Айдентику проєкту “Світ Сковороди” розробив переможець конкурсу Мінкультури — комунікаційна агенція Postmen у партнерстві з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем. Засновник агенції Postmen Ярослав Ведмідь розповів, що айдентика побудована навколо ідеї, що “300 років — це шанс поглибити розуміння Григорія Савича і його світів, світу України 18 століття, його текстів і, власне, його символіки, символів, з якими він працював”.

“Завдання кампанії — донести багатогранність образу Григорія Сковороди, відійти від його стереотипного сприйняття як лише “філософа з торбиною” та залучити українців до нового осмислення його спадку”, — заявили в Postmen.

Крім того, наступного тижня запрацює онлайн платформа www.skovoroda.today, яка матиме вигляд чату зі Сковородою, де кожен охочий зможе поставити йому питання та отримати відповідь.

Довідка: Письменник та філософ Григорій Сковороді народився 3 грудня 1722 року на Полтавщині. Прожив 71 рік. З них 30 провів у добровільних мандрах.

Що відомо

  • 4 листопада 2021 року Верховна Рада ухвалила постанову “Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди” на державному рівні. Зокрема, “Укрпошті” запропоновано видати серію поштових марок, присвячених 300-річчю Сковороди, а Нацбанку виготовити та ввести в обіг ювілейну монету.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Оригінал статті на Читомо: З00 днів до 300 років. У Києві презентували айдентику національного проєкту “Світ Сковороди”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"