З Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників

З Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників

З Amazon видалили 5 книжок, підписаних іменем письменниці Джейн Фрідман, хоча вони були написані за допомогою штучного інтелекту.

Книжки, які, на думку Фрідман, були написані штучним інтелектом, також були розміщені на сайті рецензій Goodreads, що належить Amazon.

 

«Це справді низькоякісний матеріал, підписаний моїм іменем», — розповіла Фрідман. Письменниця написала кілька книжок про видавничу галузь. Несправжні книжки, підписані її ім’ям, мали назви «Як швидко написати та опублікувати електронну книжку та заробити гроші», «Покроковий посібник зі створення захопливих електронних книжок», «Створення  авторської платформи» та «Максимізація прибутку».

Фрідман вперше дізналася про фальшиві книжки через читача, який помітив їх на Amazon і надіслав їй електронний лист, запідозривши, що видання шахрайські. «Це жахливо. Це змушує мене виглядати так, ніби я намагаюся скористатися людьми з дуже поганими книжками», — каже письменниця.

 

Маючи досвід роботи з такими інструментами штучного інтелекту, як ChatGPT, Фрідман одразу подумала, що книжки створені штучним інтелектом, прочитавши перші кілька сторінок. «Я веду блог з 2009 року — багато мого контенту є загальнодоступним для навчання моделей ШІ», — написала авторка на своєму сайті.

 

Авторка почала шукати способи негайного видалення цих видань і подала заяву в Amazon. Спершу вона отримала відмову, бо не зареєструвала торгову марку свого імені.

 

Згодом ці книжки були видалені як з Amazon, так і з Goodreads, що, як підозрює Фрідман, сталося через те, що вона висловлювалася про проблему в соцмережах. «Якщо Amazon не запровадить якусь політику, щоб заборонити будь-кому просто завантажувати будь-яку книгу, яку вони хочуть, і застосовувати будь-яке ім’я, це триватиме, це не закінчиться на мені», — наголосила письменниця. У своєму блозі вона закликала сайти створити спосіб перевірки авторства.

Представник Amazon сказав Guardian: «У нас є чіткі вказівки щодо вмісту, які визначають, які книжки можна виставляти на продаж, і ми негайно розслідуємо проблеми, якщо вони виникають. Ми інвестуємо значні кошти, щоб забезпечити безпечний досвід покупок і захистити клієнтів й авторів від неправильного використання наших послуг».

 

Як повідомлялося, розробники штучного інтелекту у США зобов’язалися позначати згенерований ШІ контент.

 

Джерело: The Guardian

Чільне зображення: chatgptsignin.com

Оригінал статті на Suspilne: З Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"