З Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників

З Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників

З Amazon видалили 5 книжок, підписаних іменем письменниці Джейн Фрідман, хоча вони були написані за допомогою штучного інтелекту.

Книжки, які, на думку Фрідман, були написані штучним інтелектом, також були розміщені на сайті рецензій Goodreads, що належить Amazon.

 

«Це справді низькоякісний матеріал, підписаний моїм іменем», — розповіла Фрідман. Письменниця написала кілька книжок про видавничу галузь. Несправжні книжки, підписані її ім’ям, мали назви «Як швидко написати та опублікувати електронну книжку та заробити гроші», «Покроковий посібник зі створення захопливих електронних книжок», «Створення  авторської платформи» та «Максимізація прибутку».

Фрідман вперше дізналася про фальшиві книжки через читача, який помітив їх на Amazon і надіслав їй електронний лист, запідозривши, що видання шахрайські. «Це жахливо. Це змушує мене виглядати так, ніби я намагаюся скористатися людьми з дуже поганими книжками», — каже письменниця.

 

Маючи досвід роботи з такими інструментами штучного інтелекту, як ChatGPT, Фрідман одразу подумала, що книжки створені штучним інтелектом, прочитавши перші кілька сторінок. «Я веду блог з 2009 року — багато мого контенту є загальнодоступним для навчання моделей ШІ», — написала авторка на своєму сайті.

 

Авторка почала шукати способи негайного видалення цих видань і подала заяву в Amazon. Спершу вона отримала відмову, бо не зареєструвала торгову марку свого імені.

 

Згодом ці книжки були видалені як з Amazon, так і з Goodreads, що, як підозрює Фрідман, сталося через те, що вона висловлювалася про проблему в соцмережах. «Якщо Amazon не запровадить якусь політику, щоб заборонити будь-кому просто завантажувати будь-яку книгу, яку вони хочуть, і застосовувати будь-яке ім’я, це триватиме, це не закінчиться на мені», — наголосила письменниця. У своєму блозі вона закликала сайти створити спосіб перевірки авторства.

Представник Amazon сказав Guardian: «У нас є чіткі вказівки щодо вмісту, які визначають, які книжки можна виставляти на продаж, і ми негайно розслідуємо проблеми, якщо вони виникають. Ми інвестуємо значні кошти, щоб забезпечити безпечний досвід покупок і захистити клієнтів й авторів від неправильного використання наших послуг».

 

Як повідомлялося, розробники штучного інтелекту у США зобов’язалися позначати згенерований ШІ контент.

 

Джерело: The Guardian

Чільне зображення: chatgptsignin.com

Оригінал статті на Suspilne: З Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"