З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди
![З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2022/11/680_619b97c181623.jpg)
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повномасштабна війна не стане на заваді вшануванню ювіляра. Онлайн та офлайн конкурси, виставки й семінари, присвячені 300-літтю Сковороди, у добірці Читомо.
Офлайн
Львів: У Львівському музеї історії релігії триває виставка «Мудрість як зброя».
На ній представлені твори 22-х авторів з галузі живопису, графіки, ткацтва, що відображають сковородинівську філософію, а також 58 авторських плакатів сковородинівської тематики студентів факультетів дизайну і реклами.
«В основі задуму виставки було бажання візуалізувати духовну спадщину філософа, спонукати відвідувачів музею замислитись над глибиною думки, озброїтись сковородинівською мудрістю, яка б полегшила сприйняття викликів воєнного часу», — зазначають на сайті музею.
Київ: 3 грудня в Українському Домі відкриють національний мистецький проєкт «Світ Сковороди».
На виставці представлять рукописи, автографи, першодруки, графіку та малюнки філософа. Також можна буде побачити вцілілу статую зі зруйнованого російськими обстрілами національного музею в селі Сковородинівка.
Також планують інтерактивні об’єкти, майстер-класи зі створення байок-коміксів, живі виступи і барокову музику.
У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» з 28 листопада по 3 грудня триватиме фестиваль «300 хвилин про Сковороду».
У програмі лекції, виставка, кінопоказ. Організатори фестивалю пропонують неформальне спілкування з науковцями різних поколінь і різних наукових інтересів замість офіціозу. Серед учасників «300 хвилин про Сковороду» Тарас Лютий, Ростислав Семків, Діана Клочко, Юлія Карпець, Володимир Маслійчук та інші.
Кам’янець-Подільський: Всеукраїнський культурний проєкт «Становлення ідентичності» від культурної асоціації «Новий Акрополь» в Кам’янці-Подільському та Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником
З 15 листопада по 6 грудня триватиме спеціальна програма заходів, в яку входять:
- виставка «Українські філософи»;
- тематичні екскурсії;
- круглий стіл «Становлення ідентичності – шлях до щастя»;
- літературно-музична майстерня «Хто я є і куди йду?» тощо.
Полтава: У Полтавському художньому музеєві імені Миколи Ярошенка відкрилась виставка «Невловимий птах»
75 авторів презентують 107 тематичних живописних і графічних робіт.
Онлайн
Для науковців і науковиць:
Ресурс «Григорій Сковорода. «Байки харківські»: читаємо, слухаємо, вивчаємо…», створений фахівцями Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка.
Ресурс узагальнює інформацію про окремі видання «Байок харківських» і наукові дослідження цього жанру творчості Г. Сковороди, надає доступ до повних текстів байок в інтернеті, методико-бібліографічних, а також фото-, аудіо- та відеоматеріалів.
На базі Полтавської політехніки відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні рецепції світоглядно-ціннісних орієнтирів Григорія Сковороди».
Науковці та популяризатори творчості українського філософа матимуть нагоду поділитися власними напрацюваннями за наступними напрямами:
- Переосмислення філософських ідей Григорія Сковороди в умовах війни в Україні;
- Педагогічна спадщина Григорія Сковороди;
- Літературна творчість «українського Сократа» в сучасному дискурсі;
- Життєвий та творчий шлях Григорія Сковороди: краєзнавчі аспекти;
- Григорій Сковорода в сучасному мистецтві.
За результатами конференції видадуть колективну монографію.
Для всіх:
Проєкт skovoroda.today від імені філософа пропонує написати листа в майбутнє.
Лист можна писати собі чи близькій людині. Адресат отримає його після перемоги України в російсько-українській війні.
Окрім того, можна відвідати інстаграм-сторінку, яку ведуть від імені 28–річного Грега — саме так Григорій підписував свої листи. Протягом 300 днів до дня народження філософа на сторінці публікують дописи під хештегами: #СковородаМотивує, #СковородаСвяткує, #СковородаПояснює, #СковородаРекомендує, #СковородаУШоці, #SKOVORODATODAY.
Харківський Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва запрошує художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва долучитися до арт-проєкту «Сад мистецьких пісень».
1 грудня 2022 року на ресурсах Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва презентують онлайн-виставку робіт.
Також можна придбати новий поштовий блок від Укрпошти та пам’ятну срібну монету «Сад божественних пісень» до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.
Чільна ілюстрація: Олесь Доній
Оригінал статті на Suspilne: З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.