З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повномасштабна війна не стане на заваді вшануванню ювіляра. Онлайн та офлайн конкурси, виставки й семінари, присвячені 300-літтю Сковороди, у добірці Читомо.

Офлайн

Львів: У Львівському музеї історії релігії триває виставка «Мудрість як зброя».

 

На ній представлені твори 22-х авторів з галузі живопису, графіки, ткацтва, що відображають сковородинівську філософію, а також 58 авторських плакатів сковородинівської тематики студентів факультетів дизайну і реклами.

 

«В основі задуму виставки було бажання візуалізувати духовну спадщину філософа, спонукати відвідувачів музею замислитись над глибиною думки, озброїтись сковородинівською мудрістю, яка б полегшила сприйняття викликів воєнного часу», — зазначають на сайті музею.

 

Київ: 3 грудня в Українському Домі відкриють національний мистецький проєкт «Світ Сковороди».

 

На виставці представлять рукописи, автографи, першодруки, графіку та малюнки філософа. Також можна буде побачити вцілілу статую зі зруйнованого російськими обстрілами національного музею в селі Сковородинівка.

 

Також планують інтерактивні об’єкти, майстер-класи зі створення байок-коміксів, живі виступи і барокову музику.

 

У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» з 28 листопада по 3 грудня триватиме фестиваль «300 хвилин про Сковороду».

 

У програмі лекції, виставка, кінопоказ. Організатори фестивалю пропонують неформальне спілкування з науковцями різних поколінь і різних наукових інтересів замість офіціозу. Серед учасників «300 хвилин про Сковороду» Тарас Лютий, Ростислав Семків, Діана Клочко, Юлія Карпець, Володимир Маслійчук та інші.

 

Кам’янець-Подільський: Всеукраїнський культурний проєкт «Становлення ідентичності» від культурної асоціації «Новий Акрополь» в Кам’янці-Подільському та Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником 

 

З 15 листопада по 6 грудня триватиме спеціальна програма заходів, в яку входять:

  • виставка «Українські філософи»;
  • тематичні екскурсії;
  • круглий стіл «Становлення ідентичності – шлях до щастя»;
  • літературно-музична майстерня «Хто я є і куди йду?» тощо.

 

Полтава: У Полтавському художньому музеєві імені Миколи Ярошенка відкрилась виставка «Невловимий птах»

 

75 авторів презентують 107 тематичних живописних і графічних робіт.

Онлайн

Для науковців і науковиць:

 

Ресурс «Григорій Сковорода. «Байки харківські»: читаємо, слухаємо, вивчаємо…», створений фахівцями Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка.

 

Ресурс узагальнює інформацію про окремі видання «Байок харківських» і наукові дослідження цього жанру творчості Г. Сковороди, надає доступ до повних текстів байок в інтернеті, методико-бібліографічних, а також фото-, аудіо- та відеоматеріалів.

 

На базі Полтавської політехніки відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні рецепції світоглядно-ціннісних орієнтирів Григорія Сковороди».

 

Науковці та популяризатори творчості українського філософа матимуть нагоду поділитися власними напрацюваннями за наступними напрямами:

 

  • Переосмислення філософських ідей Григорія Сковороди в умовах війни в Україні;
  • Педагогічна спадщина Григорія Сковороди;
  • Літературна творчість «українського Сократа» в сучасному дискурсі;
  • Життєвий та творчий шлях Григорія Сковороди: краєзнавчі аспекти;
  • Григорій Сковорода в сучасному мистецтві.

 

За результатами конференції видадуть колективну монографію.

 

Для всіх: 

 

Проєкт skovoroda.today від імені філософа пропонує написати листа в майбутнє. 

 

Лист можна писати собі чи близькій людині. Адресат отримає його після перемоги України в російсько-українській війні.

 

Окрім того, можна відвідати інстаграм-сторінку, яку ведуть від імені 28–річного Грега — саме так Григорій підписував свої листи. Протягом 300 днів до дня народження філософа на сторінці публікують дописи під хештегами: #СковородаМотивує, #СковородаСвяткує, #СковородаПояснює, #СковородаРекомендує, #СковородаУШоці, #SKOVORODATODAY.

 

Харківський Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва запрошує художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва долучитися до арт-проєкту «Сад мистецьких пісень».

 

1 грудня 2022 року на ресурсах Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва презентують онлайн-виставку робіт.

 

Також можна придбати новий поштовий блок від Укрпошти та пам’ятну срібну монету «Сад божественних пісень» до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

 

Чільна ілюстрація: Олесь Доній

Оригінал статті на Suspilne: З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.
 
Протягом січн

Андрій Любка та Євген Лір отримали нагороду від Залужного «За сприяння війську»

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську». Про це вони повідомили у себе на стор

Виходить нова екранізація новели Генрі Джеймса

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра стрічки The Beast In The Jungle, знятої за однойменною новелою американо-британського письменника Генрі Джеймса.
 
Над ст

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про ц

У Польщі жінка обікрала бібліотеку на кілька тисяч злотих

У польському місті Жори одна з відвідувачок публічної бібліотеки вкрала книжок на 2000 злотих (понад 17 000 грн). Про це повідомляє портал Gazeta.pl.
 
До поліції міста Жори надійшло де

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"