З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

Музей Голодомору закликає підтримати петицію «Про повернення до навчальної програми з української літератури для 11 класу як обов’язкового для вивчення роману «Жовтий князь» Василя Барки».

 

У музеї переходити за посиланням та голосувати.

 

Ще в 2011 році тодішній міністр освіти і науки України Дмитро Табачник наказав вилучити «Жовтого князя» з програми як «низькопробний твір», йдеться в петиції.

 

«Одначе часи змінилися, режим Януковича давно повалено, а «Жовтий князь» так і не повернувся у шкільну програму. Хоча твір вважається одним із найкращих і найбільш пронизливих творів на тему Голодомору. Адже написаний Василем Баркою (Очеретом), уродженцем Лубенщини (Полтавщина), на основі власних спогадів та розповідей інших очевидців тих подій. Автору вдалося вижити та емігрувати, а згодом – розповісти всьому світу про трагедію українського народу», — йдеться у тексті.

 

 

До речі, в часи Януковича-Табачника зі шкільної програми також було вилучено твір Уласа Самчука «Марія». Письменниця Оксана Забужко назвала тоді дії очільника міністерства «інтелектуальною крадіжкою в загальнонаціональному масштабі». Читайте наш текст: Улас Самчук – літописець України крізь війни, табори, Голод, екзил.

 

Оригінал статті на Suspilne: З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"