З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

Музей Голодомору закликає підтримати петицію «Про повернення до навчальної програми з української літератури для 11 класу як обов’язкового для вивчення роману «Жовтий князь» Василя Барки».

 

У музеї переходити за посиланням та голосувати.

 

Ще в 2011 році тодішній міністр освіти і науки України Дмитро Табачник наказав вилучити «Жовтого князя» з програми як «низькопробний твір», йдеться в петиції.

 

«Одначе часи змінилися, режим Януковича давно повалено, а «Жовтий князь» так і не повернувся у шкільну програму. Хоча твір вважається одним із найкращих і найбільш пронизливих творів на тему Голодомору. Адже написаний Василем Баркою (Очеретом), уродженцем Лубенщини (Полтавщина), на основі власних спогадів та розповідей інших очевидців тих подій. Автору вдалося вижити та емігрувати, а згодом – розповісти всьому світу про трагедію українського народу», — йдеться у тексті.

 

 

До речі, в часи Януковича-Табачника зі шкільної програми також було вилучено твір Уласа Самчука «Марія». Письменниця Оксана Забужко назвала тоді дії очільника міністерства «інтелектуальною крадіжкою в загальнонаціональному масштабі». Читайте наш текст: Улас Самчук – літописець України крізь війни, табори, Голод, екзил.

 

Оригінал статті на Suspilne: З’явилася петиція про повернення «Жовтого князя» Барки до шкільної програми

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"