З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

До Дня української писемності та мови на освітній платформі «Є-мова» вийшов безплатний тест на визначення рівня володіння українською мовою. Засновниця платформи Анастасія Розлуцька розповіла Читомо деталі.

Тест визначає навички розуміння письмових та усних текстів українською мовою, використання граматики й обсяг словникового запасу.

 

У підсумку можна дізнатися свій рівень:

 

  • елементарний користувач (А1 / А2);
  • незалежний користувач (В1 / В2);
  • досвідчений користувач (С1).

 

«Мета цього тесту полягає у тому, щоб допомогти людям визначити свій орієнтовний рівень володіння українською мовою і потребу її вивчати. Ця ідея з’явилася ще до створення державного тесту. Ми як волонтерська організація дуже довго над цим працювали, бо це потребувало технічних можливостей, таких як сайт. Сам тест ми розробили вже давно, він включає стандарти з української мови та враховує вимоги рівнів», — розповіла засновниця платформи «Є-мова» Анастасія Розлуцька у коментарі Читомо.

 

Щоб пройти тестування, потрібно зареєструватися на платформі та виділити 60 хвилин свого часу. По завершенню сайт надасть короткий звіт й запропонує курси для покращення української мови.

 

На сайті зазначено, що тест не є і не дублює державний тест на рівень володіння українською мовою і не може замінити його.

 

«Державний тест націлений на тих, хто претендує на роботу в органах державної влади. Дуже часто до нас звертаються люди з органів державної влади, проходять наші курси й вимагають сертифікати державного зразка», пояснила Анастасія Розлуцька.

 

На платформі «Є-мова» є безплатні онлайн-курси української мови, які може пройти кожен після визначення свого рівня.

 

На сьогодні уже 3000 людей пройшли тест. Найвищий бал, який вдалося отримати, це 171 із 178 можливих. 

 

Як повідомлялося, у 2024 році національний мультипредметний тест з української мови (НМТ) востаннє відбудеться за нормами старого правопису.

 

 

Джерело чільного зображення: Читомо

Оригінал статті на Suspilne: З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем Біденко

Колишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в

Російські письменники принижували українців століттями

Зневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж

У Львові хочуть перейменувати вулицю на честь Вікторії Амеліної

У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту

Шевченківський комітет розпочав приймання заявок на 2025 рік

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают

Вийшов друкований журнал про культуру й повсякдення Дніпра «Поміж»

В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"