З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

До Дня української писемності та мови на освітній платформі «Є-мова» вийшов безплатний тест на визначення рівня володіння українською мовою. Засновниця платформи Анастасія Розлуцька розповіла Читомо деталі.

Тест визначає навички розуміння письмових та усних текстів українською мовою, використання граматики й обсяг словникового запасу.

 

У підсумку можна дізнатися свій рівень:

 

  • елементарний користувач (А1 / А2);
  • незалежний користувач (В1 / В2);
  • досвідчений користувач (С1).

 

«Мета цього тесту полягає у тому, щоб допомогти людям визначити свій орієнтовний рівень володіння українською мовою і потребу її вивчати. Ця ідея з’явилася ще до створення державного тесту. Ми як волонтерська організація дуже довго над цим працювали, бо це потребувало технічних можливостей, таких як сайт. Сам тест ми розробили вже давно, він включає стандарти з української мови та враховує вимоги рівнів», — розповіла засновниця платформи «Є-мова» Анастасія Розлуцька у коментарі Читомо.

 

Щоб пройти тестування, потрібно зареєструватися на платформі та виділити 60 хвилин свого часу. По завершенню сайт надасть короткий звіт й запропонує курси для покращення української мови.

 

На сайті зазначено, що тест не є і не дублює державний тест на рівень володіння українською мовою і не може замінити його.

 

«Державний тест націлений на тих, хто претендує на роботу в органах державної влади. Дуже часто до нас звертаються люди з органів державної влади, проходять наші курси й вимагають сертифікати державного зразка», пояснила Анастасія Розлуцька.

 

На платформі «Є-мова» є безплатні онлайн-курси української мови, які може пройти кожен після визначення свого рівня.

 

На сьогодні уже 3000 людей пройшли тест. Найвищий бал, який вдалося отримати, це 171 із 178 можливих. 

 

Як повідомлялося, у 2024 році національний мультипредметний тест з української мови (НМТ) востаннє відбудеться за нормами старого правопису.

 

 

Джерело чільного зображення: Читомо

Оригінал статті на Suspilne: З’явився тест для визначення рівня української мови. Навіщо проходити?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"