Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

Дослідник життя Григорія Сковороди та директор Публічної бібліотеки в Чорнухах Микола Булда встановив місце народження Григорія Савича та знайшов нові дані про його родичів. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик Вадим Назаренко.

 

«Микола Іванович багато років присвятив відомому земляку. Досліджував його біографію та життєвий шлях. А до 300-ліття порадував новою працею, в якій скрупульозно дослідив родовід Григорія Савовича, і таким чином позбавив його кількох білих плям. Зокрема щодо місця народження великого філософа», — зазначають на сайті Лубенської міської ради.

 

За даними Миколи Булди, Григорій Сковорода народився в селищі Чорнухи, а його родичі проживали в селі Харсіки, яке нині є окремим населеним пунктом.

 

Також краєзнавець відшукав у родоводі Григорія Савича справжнє ім’я й по батькові його батька — Сави Івановича, а не Леонтійовича, як вважалося раніше.

 

Окрім того, краєзнавець знайшов нові дані про рідного молодшого брата філософа Василя Сковороду та відшукав його племінників Степана та Клима.

 

Зокрема Булда знайшов запис про хрещення Василя Сковороди у Воскресенській церкві Чорнух 1 січня 1733 року.

 

«Домен Олянчич писав, що знайшов запис про 18-річного студента Василя Сковороду з Чорнух, який навчався у гімназії у Вроцлаві в 1751 році. Все сходиться. Виходить, що один син Сави Сковороди з Чорнух вчився у Могилянці, інший у Вроцлаві. Непогано для козака, який торгував горілкою», — зазначив Вадим Назаренко.

 

Нагадаємо, до 300-ліття Сковороди в інстаграмі тривав проєкт із щоденними постами від імені філософа.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.
 
Протягом січн

Андрій Любка та Євген Лір отримали нагороду від Залужного «За сприяння війську»

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську». Про це вони повідомили у себе на стор

Виходить нова екранізація новели Генрі Джеймса

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра стрічки The Beast In The Jungle, знятої за однойменною новелою американо-британського письменника Генрі Джеймса.
 
Над ст

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про ц

У Польщі жінка обікрала бібліотеку на кілька тисяч злотих

У польському місті Жори одна з відвідувачок публічної бібліотеки вкрала книжок на 2000 злотих (понад 17 000 грн). Про це повідомляє портал Gazeta.pl.
 
До поліції міста Жори надійшло де

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"