Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

Дослідник життя Григорія Сковороди та директор Публічної бібліотеки в Чорнухах Микола Булда встановив місце народження Григорія Савича та знайшов нові дані про його родичів. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик Вадим Назаренко.

 

«Микола Іванович багато років присвятив відомому земляку. Досліджував його біографію та життєвий шлях. А до 300-ліття порадував новою працею, в якій скрупульозно дослідив родовід Григорія Савовича, і таким чином позбавив його кількох білих плям. Зокрема щодо місця народження великого філософа», — зазначають на сайті Лубенської міської ради.

 

За даними Миколи Булди, Григорій Сковорода народився в селищі Чорнухи, а його родичі проживали в селі Харсіки, яке нині є окремим населеним пунктом.

 

Також краєзнавець відшукав у родоводі Григорія Савича справжнє ім’я й по батькові його батька — Сави Івановича, а не Леонтійовича, як вважалося раніше.

 

Окрім того, краєзнавець знайшов нові дані про рідного молодшого брата філософа Василя Сковороду та відшукав його племінників Степана та Клима.

 

Зокрема Булда знайшов запис про хрещення Василя Сковороди у Воскресенській церкві Чорнух 1 січня 1733 року.

 

«Домен Олянчич писав, що знайшов запис про 18-річного студента Василя Сковороду з Чорнух, який навчався у гімназії у Вроцлаві в 1751 році. Все сходиться. Виходить, що один син Сави Сковороди з Чорнух вчився у Могилянці, інший у Вроцлаві. Непогано для козака, який торгував горілкою», — зазначив Вадим Назаренко.

 

Нагадаємо, до 300-ліття Сковороди в інстаграмі тривав проєкт із щоденними постами від імені філософа.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"