Зеленського закликають підписати указ про нагородження лавреатів Шевченківської премії

Зеленського закликають підписати указ про нагородження лавреатів Шевченківської премії

Члени комітету гуманітарної та інформаційної політики вирішили звернутися до президента України Володимира Зеленського з проханням підписати указ про нагородження лауреатів Шевченківської премії за 2023 рік.

«9 березня мав вийти указ президента про присудження премії лавреатам. На жаль, цього не сталося. Із заяви членів Шевченківського комітету ми дізналися, що 9 березня відбулася зустріч в Офісі Президента, де пропонувалося додати нові номінації. Безперечно, можна вводити нові номінації, але на перспективу. Через спроби втрутитися в процедури ми стоїмо перед загрозою руйнування інституції. Тому пропоную від імені комітету звернутися до президента невідкладно підписати указ, який затвердив би результати роботи Шевченківського комітету. А на комітетських слуханнях обговорити відновлення функціонування цієї премії», — сказав член комітету премії Володимир В’ятрович.

 

Перша заступниця голови комітету Ірина Констанкевич зауважила, що до неї звернулися представники наукової спільноти, зокрема філологи, для яких важливо розуміти, що відбувається з Національною Шевченківською премією.

 

«Ідеться про сам статус національної премії. Всі лауреати лишаються в історії. Я зробила депутатський запит до Шевченківського комітету з проханням надати мені всі матеріали, які супроводжували відбір. Чим керувалися члени журі, які здійснили такий вибір? Тому що у зверненнях до мене є питання щодо процедури відбору. Хоча у фіналі є дуже гідні люди… Але хочу прокоментувати, що відбулося у жанрі літературознавства, зокрема щодо висунення на премію і тепер уже лауреата книги- антології “Крім Шевченка”. Тут ідеться про створення ще одного канону, який ми канонізували Шевченківською премією», — зазначила вона.

 

Як відомо, у 2023 році оголошення лавреатів вперше за історію премії відбулося не на день народження поета. Оголошення збиралися перенести з 9 березня на 22 травня.

 

Джерело: Детектор медіа

Чільне зображення: strategy.shevchenkoprize.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Зеленського закликають підписати указ про нагородження лавреатів Шевченківської премії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"