Здобуваємо нові знання і навички: безкоштовні освітні курси для українців

Здобуваємо нові знання і навички: безкоштовні освітні курси для українців

Щоб підтримати українців, вітчизняні та закордонні онлайн-платформи відкривають доступ до безлічі різноманітних курсів, проєктів та можливостей від опанування IT до порад для журналістів. Ми зібрали для вас ті освітні пропозиції, якими вже можна скористатися.

Для покращення навичок у менеджменті

 

Навички менеджменту із RedCamp

 

Онлайн-школа RedCamp надала безплатний доступ до курсу «Основи проєктного менеджменту», за допомогою якого можна опанувати професію проєктного менеджера з нуля. На відеозаняттях експерти розповідають про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді та основи менеджменту. 

 

Навчання на курсі російською мовою. 

 

Реєстрація: на курс реєструватися не треба, але варто долучитися до телеграм-каналу засновника.

 

Старт навчання: навчання доступне постійно.

 

Менеджмент і комунікації від Zagoriy Foundation

 

Фонд Zagoriy Foundation запустила освітній курс Charity Match 2.0 для неприбуткових організацій та волонтерських обʼєднань, спрямований на підвищення знань у проєктному менеджменті, фандрейзингу, комунікаціях, звітності та участі у грантових конкурсах.

 

Програма курсу складається з 5 блоків:

  • Проєктний менеджмент: зміна фокусу діяльності та оптимізація роботи під час війни;
  • Партнерства: побудова зв’язків із міжнародною спільнотою, робота з партнерами та етикет спілкування у надзвичайних ситуаціях;
  • Фандрейзинг: подача грантової заявки, міжнародні платформи для фандрейзингу та приклади успішного фандрейзингу у період війни;
  • Комунікації: зміна tone of voice під час війни, релевантний контент та правила коректної комунікації;
  • Звітність: зміни в законодавстві, звітність у період війни, нюанси роботи волонтерів та волонтерських об’єднань.

 

Старт навчання: 18 квітня.

 

Реєстрація: для участі треба заповнити форму за посиланням

Для навичок у промо і рекламі

 SMM і таргетинг від Boosta Academy

 

Онлайн-школа IT-компанії Boosta — Boosta Academy — пропонує безплатно опанувати одну з digital-професій: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr (онлайн-ринку послуг позаштатних працівників). Щоб отримати доступ до будь-якого з цих курсів, треба заповнити Google-форму.

 

«Сьогодні наші голови перевантажені купою думок. Адже з початком війни багато хто втратив роботу. Ми вирішили звільнити українців хоча б від частини переживань. Сподіваємось, наше навчання допоможе тобі з освоєнням та пошуком нової роботи або хоча б розвантажить думки», — повідомляють в описі.

 

Старт: курс доступний постійно. 

 

Реєстрація: потрібно заповнити гугл-форму, звернувшись на сторінку.

Маркетинг і тайм-менеджмент від Campster

 

Платформа Кампстер пропонує курси із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу.  Навчання  з різних тем триває від  одного місяця для чотирьох.

 

Щоб розпочати, треба обрати потрібний курс на сайті. 

 

Старт: курси доступні постійно.

 

Реєстрація: на курси можна зареєструватися за допомогою пошти.

 

Курси від маркетингу до дизайну для  від Genius.Space

Genius.Space — українська онлайн-платформа для опанування нових професій у сфері маркетингу, фінансів, управління, дизайну чи бізнесу.

 

«Ми на всі 100% погоджуємось, що економіка країни всіма можливими та неможливими способами повинна працювати.Упевнені, наші навчальні програми зможуть допомогти тисячам (або і десяткам тисяч) швидко опанувати професії та почати працювати, навіть якщо зараз ваша попередня робота призупинена. Підтримуємо країну разом», — наголосили засновники Genius.Space Олесь Тимофєєв і Олександр Рябікін.

 

На сайті доступні курси із комплексного інтернет-маркетингу, курс для створення чат-ботів, B2C-консалтингу, SoftSkills, WEB-дизайну, SEO, копірайтингу та інші. До кожного курсу додали й курс англійської мови.

 

Старт: курси доступні постійно.

 

Реєстрація: щоб отримати безкоштовний доступ до навчання, потрібно обрати одну з навчальних програм, заповнити анкету учасника для перевірки та верифікації й приєднатися до телеграм-каналу учасників ініціативи.

Для журналістів і представників медіа

Кілька корисних курсів від Prometheus про безпеку журналістів та про перемогу в інформаційній війні

 

Громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів Prometheus надає можливість журналістам та іншим працівникам медійної галузі пройти курс із цифрової безпеки.

 

«Курс покликаний навчити журналістів та інших працівників медіа основ цифрового захисту для активного використання набутих навичок у професійному житті. Регулярні дослідження порушень прав журналістів в Україні демонструють істотне зростання онлайн-погроз, онлайн-булінгу, втручання у приватне життя та інших форм порушень прав людини в інтернеті щодо журналістів, блогерів та громадських активістів через публічний характер їхньої роботи», — повідомляють в описі.

 

На курсі розповідають про загрози цифровій безпеці, фішинг, безпеку авторизованих додатків та довірених сервісів, попередження втрати інформації, захист пристроїв від дистанційного доступу та інше. Курс розробили в межах Проєкту «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

 

Старт: курс доступний постійно.

 

Реєстрація: чергова реєстрація закінчилася 5 квітня.

 

Крім того, на платформі Prometheus безплатно доступний курс «Інформаційні війни». Він допоможе зрозуміти, що таке інформаційна війна, вивчити специфіку феномену інформаційних війн, дізнатися про особливості війн, які ведуться з використанням «інформаційної зброї». 

 

Старт: курс доступний постійно.

 

Реєстрація: додаткової реєстрації курс не потребує, потрібна тільки реєстрація на платформі.

 

Тривалість курсу — 4 тижні.

 

 

Боротьба із фейками від ВУМ online

 

Також про розпізнавання фейків розповідають на курсі «Верифікація в Інтернеті» від ВУМ online. 

 

«Верифікувати або перевіряти інформацію – це корисна навичка не тільки для журналістів та редакторів, а і для всіх тих, хто звик обережно ставитися до заяв політиків або до скандальних заголовків.Наш курс із верифікації допоможе вам самостійно розпізнавати фейки та неправдиву інформацію в Інтернеті», — повідомляють в описі.

 

В програмі курсу – вісім модулів у вигляді відеолекцій та конспекту. Кожен модуль також передбачає домашнє завдання. На завершення курсу – підсумковий тест.

 

Мова викладання — російська.

 

Старт: курс доступний постійно.

 

Реєстрація: реєстрація за поштою.

 

Курс толерантності від Media Development Foundation

 

Організація Media Development Foundation пропонує курс із толерантного висвітлення подій без сексизму, дискримінації та стереотипів. 

 

До курсу увійшли 14 освітніх лекцій з відео та короткими конспектами занять, а також інтерв’ю з відомими українськими редакторами й редакторками. Після перегляду всіх матеріалів можна перевірити отримані знання, пройшовши фінальний тест. 

 

«Це безкоштовний базовий курс про те, як етично та професійно створювати матеріали для людей, які стикаються з дискримінацією, зневажливим ставленням чи відвертим несприйняттям у нашому суспільстві. Якщо тебе, як і нас, турбує існування заголовків на зразок «Зваблива білявка отримала посаду в ОДА», то реєструйся на курс», — зазначають в описі.

 

Старт: курс відкритий постійно.

 

Реєстрація: реєстрація не потрібна.

 

Зазначимо, курс із толерантності для журналістів можна пройти і на Prometheus. Він зосереджений на тому, як писати про ЛГБТ+ спільноту.

 

Для вивчення мов

Вивчення польської  з Język polski z Polski

 

Українцям пропонують безкоштовні курси з польської мови.

 

Безкоштовні заняття проходять щосуботи з 26 березня по 30 квітня о 15:00. 

 

Їх організовує викладач польської мови Радослав. Доєднатися до уроків можна за посиланням у Zoom.

 

Також можна завантажити підручники для початкового рівня володіння мовою.

 

Старт: 26 березня.

 

Реєстрація: потрібно долучитися до телеграм-каналу.

 

Вивчення 14 мов із Babbel 

 

Платформа для вивчення іноземних мов Babbel теж пропонує біженцям з України вивчати 14 іноземних мов: англійської, німецької, французької, іспанської, італійської, португальської, польської, нідерландської, данської, шведської, норвезької, турецької та індонезійської. Безкоштовний доступ за кодом відкрили на три місяці.

 

Серед мов є також і російська.

 

«Усе, що тобі потрібно, аби розпочати мовний курс із застосунком Babbel, — це смартфон. На жаль, українська, як вихідна мова курсу, поки що недоступна. Проте ми вже працюємо над рішенням і сподіваємося зробити дану опцію доступною у найкоротший час», — повідомили на сайті додатку.

 

Старт: пропозиція із кодом для українців доступна до 1 травня, доступ відкриють з моменту його використання.

 

Реєстрація: потрібно отримати код, завантажити додаток та авторизуватися.

 

Розпочати навчання можна за посиланням.

 

Опанування нових мов з Mondly 

 

Одна з найбільших платформ для вивчення мов Mondly розблокувала преміальний доступ для українців, які втекли від війни, у країнах ЄС.

 

Як зазначили на сайті додатку, ініціатива спрямована на те, щоб допомогти біженцям подолати мовний бар’єр і відчувати себе комфортно під час спілкування в іншій країні.

 

Доступ відкрили до 25 європейських мов, серед яких англійська, польська, румунська, хорватська, фінська та інші. Серед запропонованих мов є також російська, а війну Mondly називає «поточною ситуацію».

 

«Дуже прикро бачити, що зараз відбувається в Україні. Минулого року я провів місяць у Києві і познайомився з людьми, культурою та їхньою мовою. Вони такі теплі та привітні люди, і вони заслуговують набагато кращого», — зазначив Олександру Ілієску, генеральний директор та співзасновник Mondly.

 

Щоб розпочати вивчення, треба перейти за посиланням і вказати українську мову як рідну.

 

Старт: додаток доступний постійно.

 

Реєстрація: потрібно завантажити додаток та створити профіль.

 

Вивчення мов та зв’язок з Батьківщиною від Odilo

 

Освітня компанія Odilo створила рух #OdiloStandsWithUkraine, що допомагає українським біженцям вивчати іноземні мови та зберігати культурний зв’язок з Україною. Крім того, екосистема забезпечує багатоформатний простір для розваг, де вони можуть спілкуватися з іншими учнями.

 

У межах проєкту працює платформа, яка допоможе вивчити мову нової країни проживання та отримати підтримку для культурної асиміляції  (для вивчення доступні всі європейські мови), також розробники забезпечили легкий доступ до тисяч освітніх ресурсів від різних платформ і в різних форматах українською мовою та доступ до розважального та освітнього контенту різними мовами, серед яких й українська.

 

Старт: пропозиція доступна постійно.

 

Реєстрація: потрібно зареєструватися на платформі.

 

Понад 20 мов із LingQ

 

На онлайн-ресурсі LingQ українці можуть безплатно вивчати 24 мови: англійську, французьку, іспанську, японську, італійську, німецьку, китайську, португальську, шведську, корейську, нідерландську, польську, грецьку, фінську, норвезьку, чеську, арабську, Іврит, турецька, латинську, румунська, есперанто. Курс також пропонує вивчення російської.

 

Щоб отримати доступ до преміумакаунту, потрібно написати в службу підтримки.

 

Старт: пропозиція доступна постійно.

 

Реєстрація: зареєструватися можна за посиланням.

Для дизайнерів

 

Освітні програми від Projector Humanitarium

 

Платформа Projector Institute відкрила доступ до 12 відеокурсів факультету «Гуманітаріум». Це лекції про мистецтво, дизайн, сучасну українську літературу, філософію, рекламу, телебачення, а також «Відеоігри: історія гейміндустрії», «Комікс-культура», «Феномен аніме». Повний перелік можна переглянути тут.

 

Курси відкрили напередодні повномасштабного вторгнення, а потім доступ продовжили до перемоги та місяць опісля.

 

«Ми — Humanitarium, соціогуманітарний факультет Projector Institute. Ми створюємо семінарські та відеокурси про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу etc. Усі шукають власний спосіб відчути твердий ґрунт під ногами. Можливо, вам, як і нам, у цьому допоможуть знання. У ці непрості часи найцінніше, що може зробити кожен з нас, — лупати свою скелю і не зраджувати свою мрію. Projector з Україною і з усіма вами», — наголосили в платформі.

 

Отримати курси можна за промокодом 0688-5072.

 

Старт: курси доступні постійно.

 

Реєстрація: потрібно створити акаунт на Projector.

 

Розвиток креативності із «Креативною практикою» 

 

 

Освітній майданчик «Креативна практика» зробили безплатний доступ до курсів з веб- та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів. Також на сайті можна переглянути майстер-класи та лекції. 

 

Крім того, платформа запустила безкоштовний марафон креативної практики — серію лекцій та майстер-класів від українських фахових дизайнерів, артдиректорів, копірайтерів та інших фахівців.

 

Старт: курси доступні постійно.

 

Реєстрація: потрібно створити акаунт на платформі.

Розширити кругозір

 

Освіта для вищої школи від Coursera

 

Освітня платформа Coursera у співпраці з Міносвіти пропонує Coursera for Campus Basic всім українським вищим навчальним закладам та їх студентам.

 

Університети та інститутам в Україні надають доступ до понад 5200 курсів і 2200 проєктів від провідних університетів і партнерів Coursera.

 

Старт: програма доступна з 24 березня 2022 року до 24 березня 2023 року.

 

Реєстрація: для реєстрації студентам потрібно мати корпоративну пошту свого університету.

 

Програмування з ITVDN

 

Освітній проєкт ITVDN відкрив безплатний доступ до курсу з програмування. Також на платформі можна знайти безплатні вебінари на ІТ-теми. 

 

«Дорогі українці, у цей важкий час ми дуже хочемо підтримати кожного із вас і починаємо надавати можливість безкоштовного навчання на ITVDN. Війна скінчиться. Ми переможемо і нам треба буде відбудовувати нашу країну заново. Ми створимо ще гарніші нові міста, відбудуємо зруйновані мости, школи, лікарні. Наразі – єднаймося і допомагаємо один одному. Якщо ви маєте доступ до інтернету і не можете наразі допомагати нашим захисникам – вивчайте програмування. Ці знання допоможуть вам скоріше стати на ноги після війни, бо Україні й усьому світу потрібні програмісти», — ідеться в описі до курсу.

 

Старт: курси доступні постійно.

 

Реєстрація: щоб розпочати навчання, треба  авторизуватися на сайті та заповнити заявку за посиланням.

 

Нагадаємо, онлайн-платформа для покращення якості англомовного тексту Grammarly підтримала Україну в російсько-українській війні, пожертвувавши кошти та заборонивши доступ для користувачів з Росії та Білорусі.

 

Оригінал статті на Suspilne: Здобуваємо нові знання і навички: безкоштовні освітні курси для українців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"