Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023
![Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023 Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2023/12/UBI-NATIONAL-READING-WEEK-POSTER-23-1024x861.png)
Завершилася З 4 по 10 грудня в Україні втретє відбулася всеукраїнська акція «Національний тиждень читання-2023», про підсумки якої повідомив Український інститут книги.
«Бути своїми» — Гасло тижня читання. Як наголошують в УІК, воно означає важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, надто під час війни. У фокусі була постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого припало на 13-го грудня.
В установі повідомили, до Національного тижня читання долучилися понад 3500 шкіл та бібліотек по всій Україні, а дописів за тематичними хештегами #тижденьчитання2023 #бутисвоїми опублікували понад 14 тис.
Національний тиждень читання відбувався у двох форматах: онлайн та офлайн. У межах онлайн-активностей провели загальнонаціональний флешмоб — до промоції читання залучили публічних осіб із різних сфер: музика, театр, кіно, освіта, література, громадський сектор тощо. Національний тиждень читання також підтримала Олена Зеленська.
Амбасадорами та амбасадорками тижня читання стали понад 100 лідерів громадської думки, письменників, військових, волонтерів та діячів інших сфер: Даніела Заюшкіна, Дмитро Крапивенко, Наталка Ворожбит, Юлія Саніна, Римма Зюбіна, Вадим Карп’як, Галина Крук, Артур Пройдаков, Олена Гусейнова, Сергій Гнезділов, Ірена Карпа, Остап Українець, Анна Новосад, Соня Сотник, Наталка Діденко, Олеся Жураківська, Марія Бурмака, Оленка Северенчук, Христина Соловій, Сергій Квіт… За їх допомогою вдалося охопити понад 5 млн читачів.
Як наголосили в інституті, метою акції було насамперед згуртувати українців навколо читання як життєвої практики.
Військовослужбовець ЗСУ, журналіст Дмитро Крапивенко зокрема поділився, що війна — це теж час для читання: «Воно заспокоює нерви, допомагає відволіктися і дає нові знання, і так… Дарує насолоду, як було сказано раніше. От на цьому фото я читаю у бліндажі, коли на кілька години увімкнули генератор. А що робити, коли не на чергуванні, поїв і зброя начищена? Читати! У мене в рюкзаку завжди є місце для книжечки. Пам’ятаю, навіть влаштовував своєрідний буккросинг: відправляв друзям у тил прочитану книгу, а вони мені надсилали Новою поштою свіжі. В учебці і на полігоні встигав прочитати багато, на фронті — по мірі можливості, техніка читання, зрозуміло, падала».
«Втім, я і зараз всім серцем люблю тих, хто любить розповідати про своє принципове нечитання. Друзі, я вам заздрю, у вас стільки всього ще буде», — зауважила поетка й журналістка Олена Гусейнова.
Кураторкою флешмобу стала поетка та культурна менеджерка Тетяна Власова.
Окрім того, відбулася низка заходів про читання в Одесі, Києві, Львові, Хмельницькому, Луцьку та Харкові. Долучилися бібліотеки, видавництва, мистецькі організації, загальноосвітні та вищі заклади освіти, зокрема Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Острозька академія», Український Державний Університет імені Михайла Драгоманова, Київський Університет імені Бориса Грінченка.
Також до Національного тижня читання долучилися команди PEN Ukraine, Ukraїner, Читомо, Літосвіти, Барабуки, Львів — місто літератури ЮНЕСКО, Харківського Літмузею, Дому Франка, Благодійного фонду SavED, Аспен Інституту, Теплого міста, Армії ФМ, Після тиші та інших організацій і медіа.
Як відомо, Національний тиждень читання заснували 2021 року.
Зображення: УІК
Оригінал статті на Suspilne: Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.