Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023

Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023

Завершилася  З 4 по 10 грудня в Україні втретє відбулася всеукраїнська акція «Національний тиждень читання-2023», про підсумки якої повідомив Український інститут книги.

«Бути своїми» — Гасло тижня читання. Як наголошують в УІК, воно означає важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, надто під час війни. У фокусі була постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого припало на 13-го грудня.

 

В установі повідомили, до Національного тижня читання долучилися понад 3500 шкіл та бібліотек по всій Україні, а дописів за тематичними хештегами #тижденьчитання2023 #бутисвоїми опублікували понад 14 тис.

 

Національний тиждень читання відбувався у двох форматах: онлайн та офлайн. У межах онлайн-активностей провели загальнонаціональний флешмоб — до промоції читання залучили публічних осіб із різних сфер: музика, театр, кіно, освіта, література, громадський сектор тощо. Національний тиждень читання також підтримала Олена Зеленська.

 

Амбасадорами та амбасадорками тижня читання стали понад 100 лідерів громадської думки, письменників, військових, волонтерів та діячів інших сфер: Даніела Заюшкіна, Дмитро Крапивенко, Наталка Ворожбит, Юлія Саніна, Римма Зюбіна, Вадим Карп’як, Галина Крук, Артур Пройдаков, Олена Гусейнова, Сергій Гнезділов, Ірена Карпа, Остап Українець, Анна Новосад, Соня Сотник, Наталка Діденко, Олеся Жураківська, Марія Бурмака, Оленка Северенчук, Христина Соловій, Сергій Квіт… За їх допомогою вдалося охопити понад 5 млн читачів.

 

Як наголосили в інституті, метою акції було насамперед згуртувати українців навколо читання як життєвої практики.

 

Військовослужбовець ЗСУ, журналіст Дмитро Крапивенко зокрема поділився, що війна — це теж час для читання: «Воно заспокоює нерви, допомагає відволіктися і дає нові знання, і так… Дарує насолоду, як було сказано раніше. От на цьому фото я читаю у бліндажі, коли на кілька години увімкнули генератор. А що робити, коли не на чергуванні, поїв і зброя начищена? Читати! У мене в рюкзаку завжди є місце для книжечки. Пам’ятаю, навіть влаштовував своєрідний буккросинг: відправляв друзям у тил прочитану книгу, а вони мені надсилали Новою поштою свіжі. В учебці і на полігоні встигав прочитати багато, на фронті — по мірі можливості, техніка читання, зрозуміло, падала».

 

«Втім, я і зараз всім серцем люблю тих, хто любить розповідати про своє принципове нечитання. Друзі, я вам заздрю, у вас стільки всього ще буде», — зауважила поетка й журналістка Олена Гусейнова.

 

Кураторкою флешмобу стала поетка та культурна менеджерка Тетяна Власова.

 

Окрім того, відбулася низка заходів про читання в Одесі, Києві, Львові, Хмельницькому, Луцьку та Харкові. Долучилися бібліотеки, видавництва, мистецькі організації, загальноосвітні та вищі заклади освіти, зокрема Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Острозька академія», Український Державний Університет імені Михайла Драгоманова, Київський Університет імені Бориса Грінченка.

 

Також до Національного тижня читання долучилися команди PEN Ukraine, Ukraїner, Читомо, Літосвіти, Барабуки, Львів — місто літератури ЮНЕСКО, Харківського Літмузею, Дому Франка, Благодійного фонду SavED, Аспен Інституту, Теплого міста, Армії ФМ, Після тиші та інших організацій і медіа.

 

Як відомо, Національний тиждень читання заснували 2021 року.

 

 

Зображення: УІК

Оригінал статті на Suspilne: Згуртувати українців довкола літератури: УІК про підсумки національного тижня читання-2023

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"