Збірку есеїв Юрія Андруховича видають у Сербії

Збірку есеїв Юрія Андруховича видають у Сербії

Есеї Юрія Андруховича переклали сербською мовою і видають окремою збіркою. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці сербський письменник, перекладач і критик Алан Бешич.

Сербською есеї переклали українська славістка, перекладачка Алла Татаренко та сербська перекладачка, україністка Мілена Іванович, дизайн обкладинки Санi Вулетіч Бркіч. Збірка виходить у видавництві «Культурний центр Нового Саду» за підтримки Українського інституту книги у межах програми Translate Ukraine.

Збірка виходить під назвою «Moja последњa териториja» («Моя остання територія»), − за назвою есею Юрія Андруховича, який він написав у 1999 році.

 

«В есеях Юрія Андруховича, ніби у якомусь літературному калейдоскопі, змінюються епохи та простори: від міфічних часів до наших днів, від Чикаго до Нового Саду. Окуляри долі створюють історію, скло тексту − Центральна Європа. Дуже особисті, автобіографічні твори стають дзеркалом, в якому сучасник раптом впізнає своє обличчя. Це книжка про минуле, яке стає майбутнім, про літературу, яка живе, про межі та подолання кордонів. На його початку і в кінці зображено Дунай», − прокоментував Алан Бешич.

 

Додамо, раніше сербською перекладали вірші та окремі короткі прозові твори Юрія Андруховича, а у 2002 році − роман «Перверзія».

 

Нагадаємо, минулого року сербською видали збірку есеїв Олександра Бойченка «50 відсотків рації».

 

Оригінал статті на Suspilne: Збірку есеїв Юрія Андруховича видають у Сербії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"