За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ

За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ

За рік та шість місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 529 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України окупанти:

 

  • вбили 66 журналістів, з них 10 – під час виконання професійної журналістської діяльності. Росіяни вбили шість іноземних та 60 українських журналістів;

 

  • 22 рази захоплювали або викрадали медійників. Зокрема, наразі в полоні окупантів лишаються журналіст УНІАН Дмитро Хилюк та журналістка з тимчасово окупованого Мелітополя Ірина Левченко;

 

  • поранення внаслідок російських обстрілів отримали 24 журналісти. Зокрема, журналісти зазнавали контузій, переломів, осколкових поранень і травм кінцівок.

 

За півтора року повномасштабного вторгнення росіяни 16 разів обстріляли українські телевежі, які є цивільними об’єктами. Це спричиняло зникнення телевізійного та радіомовлення в 9 регіонах України.

 

Також унаслідок вторгнення щонайменше 233 українських медіа припинили повністю або частково свою діяльність. ЗМІ змушені були закриватися через прямі погрози з боку російських окупантів, захоплення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації, руйнування приміщень редакцій та фінансову кризу.

 

Наразі ІМІ зафіксував 55 таких атак на сайти ЗМІ, що висвітлюють війну. Також ІМІ зафіксував 67 випадків погроз журналістам та редакціям як центральних, так і регіональних медіа. Окупанти як фізично погрожували (приходили додому до журналістів чи до їхніх батьків), так і залякували в інтернет-просторі(розсилали електронні листи з погрозами кримінальним переслідуванням, ув’язненням, тортурами, допитами).

 

Загалом протягом липня-серпня 2023 року ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, які вчинила росія, — поранення журналістів, кібератаки та юридичний тиск на медійників.

 

У липні на фронті на Донеччині загинув Максим Шварцман військовослужбовець, фотокореспондент, відеооператор чернівецького інформаційного агентства А.С.С. Поранення отримав журналіст французької інформаційної агенції AFP Ділан Коллінз поблизу Бахмута.

 

Крім того, росія оголосила в розшук двох українських журналісток: Наталю Мосейчук та Яніну Соколову.

 

Крім того, російські окупанти в ніч на 21 серпня зламали телеграм-канал українського видання «РІА Мелітополь, який працював і після тимчасової окупації Мелітополя.

 

 

Як повідомлялося, у липні росія вчинила 4 злочини проти українських журналістів, а в червні скоїла 6 злочинів проти медійників України.

 

Чільне зображення: ІМІ

Оригінал статті на Suspilne: За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"