За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ
![За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2023/08/64e4c7d255aad-rus-warcrimes-cover-2023-8_700x350.png)
За рік та шість місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 529 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України окупанти:
- вбили 66 журналістів, з них 10 – під час виконання професійної журналістської діяльності. Росіяни вбили шість іноземних та 60 українських журналістів;
- 22 рази захоплювали або викрадали медійників. Зокрема, наразі в полоні окупантів лишаються журналіст УНІАН Дмитро Хилюк та журналістка з тимчасово окупованого Мелітополя Ірина Левченко;
- поранення внаслідок російських обстрілів отримали 24 журналісти. Зокрема, журналісти зазнавали контузій, переломів, осколкових поранень і травм кінцівок.
![](https://imi.org.ua/upload/media/2023/08/22/64e4c7cb94258-imi-aug-ruscrime2023-ukr.png)
За півтора року повномасштабного вторгнення росіяни 16 разів обстріляли українські телевежі, які є цивільними об’єктами. Це спричиняло зникнення телевізійного та радіомовлення в 9 регіонах України.
Також унаслідок вторгнення щонайменше 233 українських медіа припинили повністю або частково свою діяльність. ЗМІ змушені були закриватися через прямі погрози з боку російських окупантів, захоплення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації, руйнування приміщень редакцій та фінансову кризу.
Наразі ІМІ зафіксував 55 таких атак на сайти ЗМІ, що висвітлюють війну. Також ІМІ зафіксував 67 випадків погроз журналістам та редакціям як центральних, так і регіональних медіа. Окупанти як фізично погрожували (приходили додому до журналістів чи до їхніх батьків), так і залякували в інтернет-просторі(розсилали електронні листи з погрозами кримінальним переслідуванням, ув’язненням, тортурами, допитами).
Загалом протягом липня-серпня 2023 року ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, які вчинила росія, — поранення журналістів, кібератаки та юридичний тиск на медійників.
У липні на фронті на Донеччині загинув Максим Шварцман — військовослужбовець, фотокореспондент, відеооператор чернівецького інформаційного агентства А.С.С. Поранення отримав журналіст французької інформаційної агенції AFP Ділан Коллінз поблизу Бахмута.
Крім того, росія оголосила в розшук двох українських журналісток: Наталю Мосейчук та Яніну Соколову.
Крім того, російські окупанти в ніч на 21 серпня зламали телеграм-канал українського видання «РІА Мелітополь, який працював і після тимчасової окупації Мелітополя.
Як повідомлялося, у липні росія вчинила 4 злочини проти українських журналістів, а в червні скоїла 6 злочинів проти медійників України.
Чільне зображення: ІМІ
Оригінал статті на Suspilne: За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ
Блог
Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітикиКабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн
У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.