За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.

 

Протягом січня в Україні зафіксували 10 порушень свободи слова, які вчинила росія: 

 

  • обстріли та поранення журналістів; 
  • викрадення;
  • кіберзлочини;
  • вимкнення українського мовлення на окупованих територіях;
  • закриття газети через відсутність фінансування у зв’язку з війною.

 

 

У грудні 2022 року в бою з російськими окупантами на Бахмутському напрямку загинув журналіст «Суспільне Херсон» Антон Коломієць. Він став 43-м медійником, що загинув унаслідок російської агресії в Україні. З них 8 — під час виконання журналістської діяльності, 35 загинули як учасники бойових дій або стали жертвами російських обстрілів не під час виконання журналістських обов’язків.

 

Протягом одинадцятого місяця повномасштабної війни поранення отримали двоє журналістів – з Японії та Німеччини: 31 грудня під час російської ракетної атаки Києва був поранений журналіст із японського видання Asahi Shimbun Ватару Секіта, 2 січня репортер німецького видання Bild Бйорн Штрітцель отримав уламкове поранення внаслідок російського обстрілу міста Дружківка. 

 

Під російський обстріл на Донеччині та Луганщині потрапили дві українські та одна іноземна знімальні групи.

 

У січні стало відомо про викрадення на Харківщині місцевого відеоблогера із Савинської громади 69-річного Анатолія Гарагатого, якого затримали ще в травні 2022 року. Російські окупанти понад три місяці утримували його в полоні, його звільнили 4 вересня. 

 

Серед кіберзлочинів — кібератака на Укрінформ. Як повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, сайт інформагенції могли атакувати хакери з угрупування Sandworm, пов’язаного з Головним управлінням Генерального штабу збройних сил рф. 

 

У фейсбуці заблокували у зв’язку зі скаргами ботів матеріал видання «Полтавська хвиля»про військового, який коригує українську артилерію. Головний редактор видання Віталій Улибін вважає, що це масово скаржилися боти.

 

Нагадаємо, в грудні в Україні зафіксували дев’ять злочинів проти свободи слова в Україні.

 

Чільне фото: ІМІ

Оригінал статті на Suspilne: За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"