За успішні фільми Marvel і DC автори коміксів отримують $5 тисяч – the Guardian
Британське видання The Guardian опублікувало матеріал про те, що кіностудії недоплачують авторам коміксів, за якими знімають фільми про супергероїв. Журналісти з’ясували, що письменники працюють з Marvel і DC за наймом, тому не отримують нічого, крім гонорару і роялті.
За інформацією журналістів, більшість контрактів Marvel і DC з креативним персоналом не передбачає відрахувань від касових зборів фільмів чи інших додаткових виплат за успіх кінокартин.
У разі якщо вклад людини в розробку фільму або серіалу був значним, Marvel направляє їй лист подяки із запрошенням на прем’єру і чеком на $5000 (близько 134 тис. грн). Додаткові виплати ніяк не передбачені юридичними зобов’язаннями компанії.
Якщо персонаж, розроблений автором, отримує особливий розвиток або свій власний фільм, студії можуть заплатити авторам “крихітну частку прибутку” з прокату. Таке ж ставлення і до художників, за коміксами яких складають сцени у фільмах. Проте наголошується, що деякі автори Marvel навіть не знали про існування такої виплати.
“Узагалі все, що ми зі Стівом (Ептінгом) отримали за створення Зимового Солдата та його сюжетної лінії – це “спасибі”, яке звучить то тут, то там, і з роками з цим стає все важче жити”, – розповів письменник Ед Брубейкер, який працював над “Бетменом”, “Капітаном Америкою”, “Жінкою-кішкою” та іншими коміксами. Інший автор розповів, що після того, як фільм за його персонажем приніс $1 млрд у прокаті, він отримав подяку, лист і $5 тисяч з посилом: “Ось вам трохи грошей, які ми вам не боргуємо!”
Інший автор, який співпрацював з Marvel, – Та-Негісі Коутс (автор коміксу “Чорна Пантера”) – вважає, що великі компанії повинні виконувати свої моральні зобов’язання перед творцями коміксів попри положення наявних контрактів. “Якщо щось зазначено в контракті, це не означає, що це правильно, – підкреслив він. – Якщо у мене є якісь важелі впливу на тебе, я можу змусити тебе підписати контракт, щоб [надурити – ред.] тебе”.
У The Guardian зазначили, що подібні контракти компанія DC почала укладати ще у 1970-х роках після гучного скандалу з творцем “Капітана Америки” Джеком Кірбі. Тоді головний редактор Marvel Джим Шутер змусив художника підписати дозвіл на кіноадаптацію його персонажів без будь-якої компенсації.
Видання відзначає, що і DC, і Marvel укладають з авторами контракти, які залишають за компаніями можливість відмовити у додаткових виплатах. Це можливо, якщо компанії вирішать, що персонажі недостатньо оригінальні. Так трапилося з персонажем Пауер Герл (Power Girl), придуманим Джеррі Конвеєм. У 2015 році DC відмовилася виплачувати письменнику бонус ніби через те, що Пауер Герл створена на основі Супергерл (Supergirl).
Оригінал статті на Читомо: За успішні фільми Marvel і DC автори коміксів отримують $5 тисяч – the Guardian
Блог
До Чернівців на театральний фестиваль приїдуть колективи із Харкова, Одеси, Києва…У Чернівецькому драмтеатрі на фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» виступлять колективи із Харкова, Одеси, Києва, Львова та Чернівців.
Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька обласна рада, перед
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Незалежній книгарні іноземної й української нонфікшн-літератури «Збірка» погрожують після анонсу презентації фотокнижки з історіями квір-українцями Fragile As Glass («Крихкі, як скло»).
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.