За рік кількість виданих в Україні книжок зменшилася вдвічі — Книжкова палата
За рік кількість виданих в Україні книжок зменшилася на 8532 видань, а наклади знизилися на 16473 тисяч примірників. Про це свідчать дані Книжкової палати України.
Станом на 6 k.njuj 2023 року в Україні видали 8716 книжок та брошур, коли рік тому це число становило 17248 видань. Кількість видань зменшилася на 50,5%.
Тиражі ж знизилися на 36%: у 2021 році вони становили 25652 тисяч примірників, а у 2022 — 9178 тисяч примірників.
Що ж до поділу книжок за мовами, то кількість виданих у 2022 році українською мовою становить 7147 видань, це на 54% менше, ніж у 2021 році. Тиражі книжок державною мовою знизилися на 38%.
У 2022 році в Україні надрукували 714 книжки російською мовою. Це на 32% менше, ніж попереднього року. Тиражі російськомовних видань впали на 26%.
Кількість видань іншими мовами — 855 книжок, що майже вдвічі менше, ніж у 2021 році. Наклади впали на 19%.
Щодо видань мовою інших корінних народів України даних немає.
Нагадаємо, за даними УІК 74% українських видавців можуть повноцінно займатися своєю діяльністю в умовах воєнного стану.
Оригінал статті на Suspilne: За рік кількість виданих в Україні книжок зменшилася вдвічі — Книжкова палата
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.