За пів року в Україні митники вилучили 4 цінні книжки

За перше півріччя цього року Митна служба склала три протоколи про порушення митних правил при перевезенні цінних книжок. Про це йдеться у відповіді Державної митної служби на інформаційний запит Читомо.
У цих протоколах про порушення фігурували чотири цінних книжки:
«Berlitz M.D. First book for teaching english», видання 1912 року, Санкт-Петербург;
«Berlitz M.D. second book for teaching English», видання 1915 року, Москва;
«Триодь Цветная», видана у 1647-1648 роках Московським Печатним двором;
«Оперативная урология» Івана Дзирне, видання 1914 року, Петроград.
У Митній службі зазначили, що після проведення експертиз культурні цінності безоплатно передають до музеїв, архівів, бібліотек і наукових установ на постійне зберігання. Такий розподіл здійснює Експертно-фондова рада з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей. Її засідання проводять не рідше, ніж раз на пів року.
Зауважимо, що відповідно до законодавства, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, друковані видання, що вийшли до 1945 року, потребують дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей. Для визначення вартості та з’ясування чи мають такі предмети художню або історико-культурну цінність, залучають експерта-мистецтвознавця.
Додамо, крім спеціальних умов ввозу/вивезення раритетних видань, діють також правила ввезення книжок сучасних російських видавництв. Цього року в Україні зменшили кількість дозволів на ввезення книжок з Росії. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.
Оригінал статті на Suspilne: За пів року в Україні митники вилучили 4 цінні книжки
Блог
У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ».
Ч
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформаціїУ США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.