За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

На основі текстів книжки Тараса Прохаська «Так, але» музикант Микола Доляк створив п’ять пісень, що увійдуть до музичного альбому. Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

За словами автора пісень, учасника гурту «Очеретяний кіт» Миколи Доляка, проєкт діяв як творча лабораторія. Зокрема, створенню пісень передували воркшопи за участю Тараса Прохаська, під час яких письменник і музикант спілкувались про есеїстику, музику і про те, як перетворити есеї у попмузику. Відео воркшопів викладуть у жовтні на ютуб-каналі Миколи Доляка.

 

«У 2019 році я відкрив книжку Тараса Прохаська «Так, але» і зрозумів, що це дуже суголосні моїм відчуттям сюжети й дуже спокусливе та близьке мені споглядання. Тарас тонко відчуває прості речі та просто пише про них. А ще в Тарасових есеях є ритм, мелодика і гармонія, що спонукає почати писати музику. Загалом, для мене Прохасько є гуру української рефлексії. Якщо хочеш навчитися думати й говорити про те, що думаєш – це до Тараса», – пояснив Микола Доляк.

 

Раніше Тарас Прохасько неодноразово виступав зі своїми текстами під музику гурту «Очеретяний кіт». Зокрема, у 2016-му, на вінницькому літературному фестивалі Intermezzo Прохасько читав під музику гурту уривки зі своєї книжки «НепрОсті».

 

«Коли Микола озвучив ідею, мені одразу стало страшенно цікаво. Микола і його музика подобалась мені завжди – своє делікатністю та чутливістю. І ще Микола – музикант високої культури, мене підкуповує те, що він не просто музикант із рок-гурту, а що він багато років практикував музику в оркестрі.

 

І от він сказав: «Хочу зробити «пісні-есеї». Я їхав до нього проводити воркшопи і думав, як то воно буде. А коли доїхав, Микола мені зіграв нариси, ескізи пісень-есеїв за мотивами «Так, але» – і я страшенно захопився цим методом перетворення прозового, рефлексивного тексту в пісенний», – прокоментував участь у проєкті Тарас Прохасько.

 

На основі текстів зі збірки «Так, але», що вийшла 2019 року у видавництві Meridian Czernowitz, Микола Доляк створив п’ять пісень. Зокрема, за мотивами есеїв «Набуватися», «Бабінтон», «День святого Франциска» вийшли три однойменні композиції. Есей «Щілина любові» став основою пісні «Карпатський джаз», есей «Altius, fortius?» – основою композиції «Камінь око точить».

 

Пісні записали на студії звукозапису Crystal Sound. Наступного року на їх основі створять альбом під назвою «Але не так». Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Додамо, у 2020 році Тарас Прохасько став лауреатом Шевченківської премії за збірку «Так, але». Крім того, у 2019 році ця збірка есеїв здобула нагороду «Книга року за версією ВВС» у номінації «Есеїстика».

 

Оригінал статті на Suspilne: За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка 20% – тільки до 24:00

Тільки 22.10.2021 діє знижка на бестселер, що захоплює увагу з першої до останньої сторінки й підтверджує, що кохання непереможне. ВСТИГНІТЬ ПРИДБАТИ ДЕШЕВШЕ!

https://booknet.com/uk/book/tretm-budesh-b355426

Анотація до книги “Третім будеш?”

Від

Низька ціна / Що почитати у прохолодні вечори

Вітаю, красуні))

Сьогодні діє знижка на еротичну книгу Іграшка

Ціна
45 33.75 UAH

Анотація до книги “Іграшка”

Іноді здається, що бути зачиненою у золотій клітці це найкраще, що може з тобою статись. Особливо тоді,

Знижка на емоційно-пристрасний цикл!

Вітаю мої любі!

Цей блог присвячений моїм історіям про двох братів: Ніколаса та Томаса. Їхні історія кохання дуже різні та водночас схожі: емоціями, переживаннями та боротьбою за своє щастя.

 І для запалу вашого інтересу,

Не вір мені більше

Привіт, мої любі читачі!

Пропоную звернути увагу на книгу

НЕ ВІР МЕНІ БІЛЬШЕ

від

Уляни Пас

Одного разу переді мною постав вибір: красивий, харизматичний музикант, котрий не знає слова “ні”, та одногрупник

Невеличкі зміни в викладці

Привітики мої любі!

Радію, що ви зі мною й сподіваюсь на ваше розуміння. Пробачте, але завтра не буде викладки продовження роману “Смак пристрасті”.  нова главу буде  в неділю,як завжди, о 9.00.

Пробачте за незручності,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"