За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

На основі текстів книжки Тараса Прохаська «Так, але» музикант Микола Доляк створив п’ять пісень, що увійдуть до музичного альбому. Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

За словами автора пісень, учасника гурту «Очеретяний кіт» Миколи Доляка, проєкт діяв як творча лабораторія. Зокрема, створенню пісень передували воркшопи за участю Тараса Прохаська, під час яких письменник і музикант спілкувались про есеїстику, музику і про те, як перетворити есеї у попмузику. Відео воркшопів викладуть у жовтні на ютуб-каналі Миколи Доляка.

 

«У 2019 році я відкрив книжку Тараса Прохаська «Так, але» і зрозумів, що це дуже суголосні моїм відчуттям сюжети й дуже спокусливе та близьке мені споглядання. Тарас тонко відчуває прості речі та просто пише про них. А ще в Тарасових есеях є ритм, мелодика і гармонія, що спонукає почати писати музику. Загалом, для мене Прохасько є гуру української рефлексії. Якщо хочеш навчитися думати й говорити про те, що думаєш – це до Тараса», – пояснив Микола Доляк.

 

Раніше Тарас Прохасько неодноразово виступав зі своїми текстами під музику гурту «Очеретяний кіт». Зокрема, у 2016-му, на вінницькому літературному фестивалі Intermezzo Прохасько читав під музику гурту уривки зі своєї книжки «НепрОсті».

 

«Коли Микола озвучив ідею, мені одразу стало страшенно цікаво. Микола і його музика подобалась мені завжди – своє делікатністю та чутливістю. І ще Микола – музикант високої культури, мене підкуповує те, що він не просто музикант із рок-гурту, а що він багато років практикував музику в оркестрі.

 

І от він сказав: «Хочу зробити «пісні-есеї». Я їхав до нього проводити воркшопи і думав, як то воно буде. А коли доїхав, Микола мені зіграв нариси, ескізи пісень-есеїв за мотивами «Так, але» – і я страшенно захопився цим методом перетворення прозового, рефлексивного тексту в пісенний», – прокоментував участь у проєкті Тарас Прохасько.

 

На основі текстів зі збірки «Так, але», що вийшла 2019 року у видавництві Meridian Czernowitz, Микола Доляк створив п’ять пісень. Зокрема, за мотивами есеїв «Набуватися», «Бабінтон», «День святого Франциска» вийшли три однойменні композиції. Есей «Щілина любові» став основою пісні «Карпатський джаз», есей «Altius, fortius?» – основою композиції «Камінь око точить».

 

Пісні записали на студії звукозапису Crystal Sound. Наступного року на їх основі створять альбом під назвою «Але не так». Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Додамо, у 2020 році Тарас Прохасько став лауреатом Шевченківської премії за збірку «Так, але». Крім того, у 2019 році ця збірка есеїв здобула нагороду «Книга року за версією ВВС» у номінації «Есеїстика».

 

Оригінал статті на Suspilne: За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"