ЗАЯВА СЕКРЕТАРІАТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДКРИТТЯМ У…

ЗАЯВА СЕКРЕТАРІАТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДКРИТТЯМ У…

Нещодавно, до дня народження М. Булгакова, в Києві відбулася церемонія відкриття його оновленої меморіальної дошки на фасаді так званого «Літературно-меморіального музею М. Булгакова». Тепер дошка «русскому совєтскому пісатєлю» стала україномовною, проте вона є абсолютно недоречною в українських реаліях, оскільки увічнює потворні і небезпечні російські наративи щодо суверенної України.

Кричущий факт зневаги до незалежної України й українських громадян під час жорстокої війни, яку розв’язала росія, не міг лишитися непоміченим і викликав негативну реакцію в соцмережах з боку багатьох наших співвітчизників і спричинився до того, що через два дні після відкриття цю дошку невідомі облили червоною фарбою, яка символізує кров тисяч невинних українців, котрі віддають свої життя за свободу і незалежність України в боротьбі з російськими окупантами.

Нагадаємо, що Секретаріат Національної спілки письменників України минулого року вже порушував актуальне питання присутності в українському культурному просторі українофоба і шовініста М. Булгакова. Ми вимагали закрити музей чужого для української культури письменника в Києві, а на його місці створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, котрий мешкав у цьому будинку до 1906 року і заслуги якого є дуже вагомими не лише для України, а й для всього світу. Величезний резонанс довкола тієї заяви підтвердив слушність нашої вимоги. Однак якоїсь притомної відповіді від представників влади ми, на жаль, не отримали. (Із цією заявою можна ознайомитися за цим посиланням).

Фактично тодішня заява Секретаріату НСПУ була проігнорована владою. І ось нині як продовження ганьби сталося неприпустиме: під час війни і практично щоденних терористичних обстрілів рашистами України і Києва зокрема, у самому серці столиці, на Андріївському узвозі, люди, які вважають себе «культурною елітою нації», зробили спробу увічнити пам’ять одного із «стовпів русского міра», твори якого є взірцем українофобії.

На наше глибоке переконання, відкриття дошки паплюжить честь і гідність української нації, а подібні дії представників музею М. Булгакова, а також мовчання представників влади щодо цього є прямою загрозою нашій державності і ганебною неповагою до всіх українців, які відстоюють незалежність нашої держави.

Закликаємо представників влади здійснити громадянський чин і належно оцінити «заслуги» ненависника суверенної України Михайла Булгакова – зняти «оновлену» меморіальну дошку і закрити музей цього російського письменника, а також заснувати на його місці музей геніального українського композитора Олександра Кошиця.

Секретаріат Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: ЗАЯВА СЕКРЕТАРІАТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДКРИТТЯМ У…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"