Заснували премію для темношкірих пименниць-авторок нонфікшн

Видавництво Cassava Republic Press, засноване нігерійською письменницею Бібі Бакаре-Юсуф, засновує премію для темношкірих письменниць за нонфікшн-рукописи. Про це повідомили на сайті видавництва.
«Ми дуже пишаємося тим, що започатковуємо премію для чорношкірих жінок у галузі нехудожньої літератури, оскільки ми робимо кроки, спрямовані на подолання довготривалої прогалини в літературному світі», — зазначили у видавництві.
Премія має на меті створити платформу для низки письменниць з Африки та африканської діаспори. Бібі Бакаре-Юсуф каже, що ця премія є частиною концепції Cassava Republic Press, яке прагне стати міжнародним видавництвом, що публікує книжки письменників африканського походження з усього світу.
«Премія спирається на давню традицію чорношкірих жінок-письменниць як теоретикинь та інтелектуалок і надає платформу для цілої низки письменників з Африки та африканської діаспори», — зазначає Бібі Бакаре-Юсуф.
На премію можуть подаватися нові й визнані темношкірі письменниці незалежно від того, де вони живуть і працюють. На премію можна подавати тільки неопубліковані рукописи нехудожньої літератури.
Старт премії заплановано на 26 жовтня, а її місія полягає у «нагородженні та публікації нових і вже відомих чорношкірих письменниць і мислительок з усієї Африки та африканської діаспори, які зосереджуються на критичних ідеях у часі та просторі». Склад журі невдовзі оголосять.
Переможниця премії отримає видавничий контракт з видавництвом Cassava Republic Press та аванс у розмірі 20 000 доларів США. Дві письменниці, що увійдуть до короткого списку, отримають аванс у розмірі $5,000 та видавничу угоду з Cassava Republic Press.
Премію фінансують Alitheia Capital та Фонд «Відкрите суспільство» в Африці.
Бібі Бакаре-Юсуф — нігерійська науковиця, письменниця та редакторка з Лагосу, Нігерія. Разом із Джеремі Вітом вона заснувала видавничу компанію Cassava Republic Press у 2006 році в Абуджі. У 2019 році Бакаре-Юсуф була обрана почесною членкинею Королівського літературного товариства, а також стипендіаткою Єльського університету, стипендіаткою Десмонда Туту та стипендіаткою Франкфуртського книжкового ярмарку.
Нагадаємо, 2021 року у США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман.
Джерело: Publishing Perspectives
Чільне фото: Cassava Republic
Оригінал статті на Suspilne: Заснували премію для темношкірих пименниць-авторок нонфікшн
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.