Закриті київські пам’ятники заговорять голосами сучасних поетів в інсталяції митця з…

Закриті київські пам’ятники заговорять голосами сучасних поетів в інсталяції митця з…

У Києві біля пам’ятників князю Володимиру, філософу Григорію Сковороді та гетьману Богданові Хмельницькому, які зараз в захисних конструкціях проти російських обстрілів, проведуть перфоманс «Примарна поезія» іспанського художника Пабло Вальбуени.

Про це повідомляє DTF Magazine.

Перфоманс можна буде побачити 10–12 листопада з 19:00 до 23:00.

Монументи нині під захисними щитами, які встановили як захист від ударів Росії. Ці конструкції стануть основою для аудіовізуального шоу. Тут пролунають близько 40 віршів, що виконають 11 сучасних українських поетів:

«Цей аудіовізуальний проєкт знову дасть змогу захованим у риштування пам’ятникам стати активними учасниками міського життя, — розповідає команда don’t Take Fake, ініціатор «Примарної поезії» на монументах Києва. — Застосовуючи сучасні технології, світло і звук, ми хочемо нагадати про важливість збереження історії та культури, підкресливши, що мистецтво чинить опір у часи війни та зберігає пам’ять свого народу».

«Примарна поезія» — проєкт у двох частинах. Його створив Пабло Вальбуена спеціально для України.

Першою частиною була відеосимуляція на ірпінському «кладовищі автомобілів», де свій вірш «Ворона, колеса» декламувала Любов Якимчук.

Організатори — проєкт команди don’t Take Fake «Модуль тимчасовості» (MOT). У лютому 2023 року МОТ діяв на Контрактовій площі як двоповерховий тимчасовий культурний простір.

Хто такий Пабло Вальбуена

Сучасний митець. Він народився 1978 року в Мадриді, Іспанія. Живе та працює в Мадриді та французькій Тулузі.

Час, простір, сприйняття та контекст — основні елементи його робіт. Він працює у жанрах скульптури, інсталяції й танцювального перфомансу. Роботи Вальбуени представлені в Європі, Азії та Америці.

Іспанський художник Пабло Вальбуена

Іспанський художник Пабло Вальбуена. Фото: проєкт МОТ

Юлія Кузьменко

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Закриті київські пам’ятники заговорять голосами сучасних поетів в інсталяції митця з…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"