Закарпатський народний хор запрошує на авторський концерт Віктора Теличка

Закарпатський народний хор запрошує на авторський концерт Віктора Теличка

В умовах нинішнього жорстокого протистояння з підступним ворогом кожен має воювати доступними йому засобами. Для митців зброєю є їхня творчість. Вісім місяців війни довели, що мистецтво здатне об’єднувати, надихати, підіймати бойовий дух, підтримувати постраждалих, допомагати війську.

Закарпатський народний хор запрошує на авторський концерт Віктора Теличка

«Уклін тобі, високий любий Світе» – так названо авторський концерт Віктора Теличка, який 3 листопада у Великій залі обласної філармонії представить Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Художній керівник та головний диригент колективу – Наталія Петій-Потапчук. У цьому році відомий композитор відзначив свій 65-літній ювілей. Маестро з колективом поєднують довгі роки співпраці, відтак наявних у репертуарі Закарпатського народного хору творів цього автора вистачило б не на одну програму – різножанрових, написаних у різні періоди творчості. Тож довелося обирати найкращі з них. 

Однією з перлин композиторського доробку В.Теличка є Фольк-концерт для народного хору й ударних, який свідчить про близькість автора до народних джерел, його тонке відчуття закарпатської автентики. Не менш майстерно написана ним і хорова балада «Убили Липеїка», в якій оспівано останнього опришка Закарпаття. Окрасою програми стануть дві надзвичайно яскраві, масштабні композиції, створені Віктором Теличком у тандемі з талановитим закарпатським поетом Василем Вовчком. Це серйозний, глибокий твір a capella «Вівчарики, я не забув про вас», рядок із якого й дав назву програмі (соліст – народний артист України Петро Матій), та натхненна пісня-поема «Наш Тарас» для солістів, хору й оркестру, створена до річниці перепоховання Т.Г.Шевченка (солісти – Іванна Архій і Петро Матій). Крім того «золотий» баритон Закарпаття заспіває один із романсів Віктора Теличка під акомпанемент автора. 

У доробку ювіляра є й духовні твори. «Хваліте Господа з небес» із «Літургії св.Іоанна Златоустого» для солістів і мішаного хору часто звучить у виступах Закарпатського народного хору (соліст – Олександр Ференцик). Слухачам неодмінно сподобається також ніжна, прониклива «Нічка» для жіночого квінтету на слова Магдалини Меденцій (солістка – Ольга Свида). І звісно, у концерті буде представлено танцювальні й вокально-хореографічні композиції, музику до який написав Віктор Теличко. Це, зокрема, «Чинадійка» (пост. Володимира Кітченка), румунський народний танець «Інвертіта», «Коцкований», німецький народний танець, «Кумлушський чардаш», словацький народний танець «Васильово цифри» (пост. Клари Балог). Навіть популярна українська народна пісня «Циганочка» не обійдеться без фрагменту ромського танцю. А світлого настрою слухачам додасть урочиста композиція для хору, органу та дзвонів «Різдвяна» – як символ віри в торжество добра, в наближення нашої перемоги. Партія органа – Ольга Чундак. Сольні фрагменти в концерті також виконають андрій Свид, Шандор Шрайнер, Анна Кохан, Любов Малинич, Ростислав Харитон, Іван Легеза.

Авторський вечір Віктора Теличка за участі нашого провідного колективу обіцяє стати непересічною подією в культурно-мистецькому житті краю. Початок о 18.00. Квитки можна придбати на 3-му поверсі адмінбудівлі Закарпатської обласної філармонії. Частина коштів піде на підтримку ЗСУ.

Віктор Теличко – композитор, піаніст, заслужений діяч мистецтв України, музично-громадський діяч, засновник і голова Закарпатської організації Національної спілки композиторів України, лауреат Всеукраїнської премії ім.В.Косенка, обласних премій ім.Д.Задора, братів Шерегіїв, викладач-методист Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Є.Задора, доцент Мукачівського державного університету. Автор понад 150 музичних творів різних жанрів, серед яких фольк-опера «Закарпатське весілля», великі інструментальні форми для фортепіано, скрипки та симфонічного оркестру, камерна симфонія «Ремінісценції» для струнного оркестру, твори для органу, музика до більш ніж 20 спектаклів, романси, хорова музика, пісні для дітей, обробки закарпатських народних пісень. Організатор фестивалів музики Євгена Станковича та Мирослава Скорика. З 1998 р. є художнім керівником міжнародного фестивалю класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття». 

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Закарпатський народний хор запрошує на авторський концерт Віктора Теличка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"