Завершили реставрацію родинних будинків Лесі Українки

Завершили реставрацію родинних будинків Лесі Українки

У селі Колодяжне Волинської області відреставрували два будинки, що належали сім’ї Лесі Українки. Про це повідомляє офіційний сайт Волинської ОДА

Загальний кошторис відновлення пам’ятки національного значення – «Білого й Сірого будинків Косачів» – понад 11 млн грн. До фінансування залучили кошти державного й місцевого бюджетів.

 

Реставрацію проводили в рамках програми «Велике будівництво».

Відновлені будинки є частиною літературно-меморіального музею Лесі Українки. «Сірий», або ж «великий» будинок – садиба, де виростала письменниця, а також її сестри і брати. «Білий» будиночок батько Лесі Українки Петро Косач збудував для дочки 120 років тому.

 

з 1949 року  обійстя Косачів діє як меморіальний музей. Музейники уже тривалий час били на сполох щодо незадовільного стану будинків і не доотримували коштів на реставрацію. Цьогорічна стала можливою, зокрема, і через ювілей письменниці – 150 років з дня народження.

 

До пандемії щороку подивитися на будинок Лесі Українки приїжджало до 25 тисяч відвідувачів.

Велике будівництво − національна програма, яку ініціював президент України Володимир Зеленський, що має на меті розбудову інфраструктури: дороги, школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги. Вона стартувала 1 березня 2020 року.

 

Нагадаймо, що у межах програми «Велике будівництво» заплановано реставрацію низки літературних музеїв. Також про цю програму нещодавно видали книжку.

Оригінал статті на Suspilne: Завершили реставрацію родинних будинків Лесі Українки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Місто» Валер’яна Підмогильного тепер можна прочитати і польською

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
«Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтерте

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Букерівська премія-2024 назвала фіналістів

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2024 році. Про це повідомили на сайті премії.
До короткого списку увійшли:
 

Not a River («Не річка»),

Переклади Асєєва і Жадана — у довгому списку премії PEN America

Книжки Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» і Сергія Жадана How Fire Descends («Як сходить вогонь») у перекладі англійською номінували на премію PEN America Trans

Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі

До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Читомо оголошує запуск проєкту «Вітрина новинок». 
«Вітрину новинок» Читомо організовує щорічно, починаючи з 2015 року. Проєкт втілюють у

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"