Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Згідно з нещодавнім дослідженням, частка чоловіків, які читають книги, написані жінками, більш ніж удвічі менша у порівнянні з часткою жінок, які читають книги, написані чоловіками. Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на книгу “Дефіцит авторитетності” британської журналістки Мері Енн Сігхарт.

Серед читачів десяти найпопулярніших у Великобританії книг, написаних жінками, лише 19% виявилися чоловіками; водночас частка жінок, які читають бестселери, написані чоловіками, сягає 45%.

Співвідношення цих показників зберігається і серед лауреатів Букерівської премії: книги Маргарет Етвуд (“Оповідь служниці”, “Заповіти”) читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса (“Історія світу в 10 ½ розділах”, “Відчуття закінчення”) – 39% жінок.

Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Якщо говорити про нон-фікшн літературу, то жінки на 65% більш охоче читають книги, написані чоловіками, ніж навпаки (про це говорять дані дослідження, яке Сігхарт спеціально замовила для своєї книги в агентства Nielsen Book Research, що займається маркетинговим аналізом книжкового ринку).

Сігхарт вважає, що річ не в тім, що чоловікам не подобаються книги, написані жінками. Для прикладу, на одному з найбільших сайтів з книжковими рекомендаціями Goodreads середня оцінка, яку чоловіки виставляють ​​книгам письменниць, дорівнює 3,9 бала з 5; водночас жінки в середньому оцінюють книги, написані чоловіками, на 3,8 бала. Річ у “дефіциті авторитетності”, від якого страждають жінки-письменниці – чоловіки стосовно них відчувають упередження і тому рідше читають їх книги.

Оригінал статті на Читомо: Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"