Жінки очолюють майже половину від усіх українських ЗМІ

Жінки очолюють майже половину від усіх українських ЗМІ

Жінки становлять 41% в керівних органах редакцій українських медіа. Про це свідчать результати дослідження «Гендерний баланс у прийнятті рішень в медіаорганізаціях України», презентація якого відбулася в «Медіацентрі Україна – Укрінформ», пише Укрінформ.

«38% опитуваних вказали, що власниками є чоловіки. І великою часткою (майже 35%) є відповіді, що кінцевими отримувачами вигоди в медіа є ні чоловік, ні жінка. Це стосується редакцій, що працюють у формі організації, засновником якої є колектив», — сказала голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко.

 

За її словами, серед редакцій, де взагалі не представлені жінки на посадах, що передбачають стратегічне планування, більшість регіональні. Жінок немає на керівних посадах у 17 регіональних редакціях (майже кожне п’яте регіональне медіа). Водночас 34% респондентів зазначили, що в їхніх організаціях немає жодної формальної політики рівності. Також 67% учасників дослідження вказали, що в них немає практики проведення тренінгів з питань толерантності, недискримінації, жіночого лідерства.

 

Як показали результати опитування, чоловіків у медіа бракує з низки причин. Серед них як виклики мобілізації, так і небажання офіційного працевлаштування на низькі зарплати.

 

Кузьменко зазначила, що це дослідження є однією з перших спроб в Україні оцінити гендерну репрезентацію на керівних позиціях у медіа. Воно ґрунтується на показниках, які застосовує Європейський інститут з гендерної рівності (European Institute for Gender Equality (EIGE). Опитали 173 представниць і представників 168 українських медіа.

 

«Мені б дуже хотілося, щоб термін “слабка стать” стосовно жінок зник з нашого медіапростору. Це індикатор простий та водночас показовий. За ним стоїть велике та змістовне навантаження. Жінки не є слабкою статтю, і це доводить не тільки щоденне життя, а й узагалі ті досягнення жінок», – сказала урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко.

 

На її переконання, дотримання гендерного балансу в ухваленні рішень у медіаорганізаціях України є не тільки виявом справедливості, а й шляхом для підвищення якості медійного контенту. 

Заступник директора офісу IFES в Україні Роман Любченко упевнений у тому, що гендерна рівність має надзвичайно важливе значення.

 

За словами авторів дослідження, його результати  можуть використовуватися для посилення політик гендерної рівності як для органів влади всіх рівнів, зокрема підкріпити даними впровадження державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, так і на рівні окремих медійних організацій. Особливо актуальним це є під час проведення медіареформи в Україні та запровадження змін у медійному законодавстві.

 

Як повідомлялося, 94% вчителів у світі — жінки.

 

 

Джерело: Укрінформ, ІМІ

Чільне фото: en.ejo.ch

Оригінал статті на Suspilne: Жінки очолюють майже половину від усіх українських ЗМІ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"