Жінки очолюють майже половину від усіх українських ЗМІ

Жінки становлять 41% в керівних органах редакцій українських медіа. Про це свідчать результати дослідження «Гендерний баланс у прийнятті рішень в медіаорганізаціях України», презентація якого відбулася в «Медіацентрі Україна – Укрінформ», пише Укрінформ.
«38% опитуваних вказали, що власниками є чоловіки. І великою часткою (майже 35%) є відповіді, що кінцевими отримувачами вигоди в медіа є ні чоловік, ні жінка. Це стосується редакцій, що працюють у формі організації, засновником якої є колектив», — сказала голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко.
За її словами, серед редакцій, де взагалі не представлені жінки на посадах, що передбачають стратегічне планування, більшість регіональні. Жінок немає на керівних посадах у 17 регіональних редакціях (майже кожне п’яте регіональне медіа). Водночас 34% респондентів зазначили, що в їхніх організаціях немає жодної формальної політики рівності. Також 67% учасників дослідження вказали, що в них немає практики проведення тренінгів з питань толерантності, недискримінації, жіночого лідерства.
Як показали результати опитування, чоловіків у медіа бракує з низки причин. Серед них як виклики мобілізації, так і небажання офіційного працевлаштування на низькі зарплати.
Кузьменко зазначила, що це дослідження є однією з перших спроб в Україні оцінити гендерну репрезентацію на керівних позиціях у медіа. Воно ґрунтується на показниках, які застосовує Європейський інститут з гендерної рівності (European Institute for Gender Equality (EIGE). Опитали 173 представниць і представників 168 українських медіа.
«Мені б дуже хотілося, щоб термін “слабка стать” стосовно жінок зник з нашого медіапростору. Це індикатор простий та водночас показовий. За ним стоїть велике та змістовне навантаження. Жінки не є слабкою статтю, і це доводить не тільки щоденне життя, а й узагалі ті досягнення жінок», – сказала урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко.
На її переконання, дотримання гендерного балансу в ухваленні рішень у медіаорганізаціях України є не тільки виявом справедливості, а й шляхом для підвищення якості медійного контенту.
Заступник директора офісу IFES в Україні Роман Любченко упевнений у тому, що гендерна рівність має надзвичайно важливе значення.
За словами авторів дослідження, його результати можуть використовуватися для посилення політик гендерної рівності як для органів влади всіх рівнів, зокрема підкріпити даними впровадження державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, так і на рівні окремих медійних організацій. Особливо актуальним це є під час проведення медіареформи в Україні та запровадження змін у медійному законодавстві.
Як повідомлялося, 94% вчителів у світі — жінки.
Джерело: Укрінформ, ІМІ
Чільне фото: en.ejo.ch
Оригінал статті на Suspilne: Жінки очолюють майже половину від усіх українських ЗМІ
Блог
Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб
Які умови праці в польських письменників та перекладачівМедіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про
Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.
Ееро Балк — перекладач з української мови на
Запрацював електронний реєстр видавців і книгарівЗ 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч
Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони УкраїниПольська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.