Журналісти закликають українську державу встановити правила висвітлення російських обстрілів

Журналісти закликають українську державу встановити правила висвітлення російських обстрілів

Українські та іноземні журналісти звернулися до державних органів і відомств із заявою щодо випадків необґрунтованих звинувачень журналістів у «коригуванні вогню» ворога. Про це повідомив «Детектор медіа».

«Ми, українські та іноземні журналісти, а також медійні та громадські організації та рухи, вимагаємо негайно вжити всіх заходів, щоб припинити цькування журналістів, які є найбільшими союзниками України в цій війні. Ми також вимагаємо залучити кваліфікованих технічних спеціалістів та розробити прозорі правила щодо висвітлення російських обстрілів», — зазначили журналісти.

 

Підписанти звернення наголосили, що через системні необґрунтовані заяви чиновників і офіційних структур в суспільстві почали вбачати зраду та «коригування вогню» в роботі всіх без винятку журналістів, що є надзвичайно шкідливим для України, оскільки саме завдяки роботі журналістів світ і громадяни України дізнаються про злочини росії.

 

Журналісти запропонували внести низку змін у роботу ЗМІ та офіційних структур, щоб розв’язати проблему, що виникла:

 

  • Врегулювати питання з акредитацією журналістів від Міноборони та надати роз’яснення підрозділам тероборони та СБУ на місцях, що означає ця акредитація;

 

  • Припинити практику «ручного режиму» доступу журналістів до місць зйомок;

 

  • Залучити технічних спеціалістів та розв’язати питання про висвітлення артилерійських та ракетних обстрілів, місць руйнувань; дозволити журналістам працювати на місці відразу після обстрілів, але за необхідності запровадити ембарго на публікацію інформації після обстрілів;

 

  • Врегулювати питання про висвітлення точок роздачі гуманітарної допомоги, бомбосховищ, життя мирних міст тощо;

 

  • Надавати всіляке сприяння роботі українських журналістів, на рівні з іноземними медіа, та припинити «подвійні стандарти» у ставленні до іноземних і українських журналістів.

 

«Закликаємо сторони до діалогу та побудови прозорих правил роботи журналістів в Україні. Для перемоги України дуже потрібно побудувати максимально сприятливі умови для роботи вільної преси, наскільки це можливо в умовах війни», — наголосили в заяві.

 

Серед підписантів:

  • об’єднання українських медіа «Медіарух»;
  • Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації;
  • Юлія Федів, директорка ГО «Громадське телебачення»; 
  • Антон Скиба, фотожурналіст і експерт з безпеки; 
  • Ірина Земляна, медіаекспертка і тренерка з безпеки для журналістів Інституту масової інформації;
  • Роман Степанович, керівник Фонду 2402 та голова ІА «Заборона Медіа»; 
  • Тетяна Козак, кореспондентка видання «Ґрати»;
  • Юлія Банкова,  головна редакторка Liga.net; 
  • Катерина Сергацкова, головна редакторка ІА «Заборона Медіа», співзасновниця фонду 2402;
  • Анастасія Станко, журналістка ГО «Громадське телебачення»; 
  • Ольга Іванова, програмна директорка, БО БФ Стабілізейшен Суппорт Сервісез;
  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA; 
  • Ольга Падірякова, головна редакторка видання ZMINA; 
  • Антон Наумлюк, головний редактор видання «Ґрати»;
  • Олег Базар, головний редактор LB.ua;
  • Олександра Єфименко, кореспондентка «Радіо свобода» і «Суспільне»; 
  • Стас Юрченко, фотограф, більд-редактор «Ґрати»; 
  • Євгенія Моторевська, головна редакторка hromadske; 
  • Ганна Соколова, журналістка видання «Ґрати»;
  • Роман Кульчинський, головний редактор Texty.org.ua.

 

Доєднатися до заяви можна, написавши на info@imi.org.ua.

 

Як відомо, Верховна рада ухвалила законопроєкт №7189 про запровадження кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ. Також у СБУ, повідомили, що більшість розвідувальної інформації російські окупаційні війська отримують з соцмереж українців.

 

Нагадаємо,  протягом місяця з початку широкомасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства Брента Рено, Олександри КувшиновоїАксани Бауліної, П’єра Закжевскі та Олега Якуніна. 

 

У полоні перебували Вікторія Рощина та Олег Батурин. Також у Мелітополі російські окупанти викрали журналістів медіа «Местные Вести – Мелитополь» та батька журналістки та директорки сайту «Ріа-Мелітополь» Світлани Залізецької, а у Приморську – журналіста Костянтина Овсянникова.

 

Чільне фото: АрміяInform

Оригінал статті на Suspilne: Журналісти закликають українську державу встановити правила висвітлення російських обстрілів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"