Жадан став лавреатом літературної премії Швеції

Жадан став лавреатом літературної премії Швеції

Шведський ПЕН присудив премію імені Курта Тухольського 2023 українському поету Сергію Жадану. Про це організація повідомила на офіційному сайті. 

«Одному з найвизначніших та найвиразніших голосів у сучасній українській літературі. Як письменник, Сергій Жадан зображає загарбницьку війну проти його країни, але у той самий час він невтомно працює, щоб донести літературу до людей, дозволяючи мистецтву створювати кращий світ», — зазначається у повідомленні.

 

Голова Шведського ПЕН Керстін Альмегард зазначила, що із початком повномасштабного вторгнення росії саме Жадан став голосом вільної України. 

 

«Його невтомна праця показує важливу роль, яку література може відігравати навіть за найжахливіших обставин», — додала вона.

 

Церемонія відбудеться в Стокгольмі в День ув’язненого письменника 15 листопада.

 

Курт Тухольський – німецький журналіст і письменник. Належить до найвідоміших публіцистів часів Веймарської республіки. Займаючись політичною журналістикою і деякий час працюючи співвидавцем щотижневого журналу«Die Weltbühne». Зарекомендував себе як талановитий сатирик, кабаретист, поет-пісняр, автор романів і лірик.

 

З нагоди 60-ї річниці смерті Курта Тухольського у 1995 році заснували премію Курта Тухольського з літературної журналістики. Кожні два роки вона присуджується публіцистам або журналістам, які віддані «малим формам» — есей, сатира, пісня, гротеск, трактат чи памфлет, — і які посилаються на сучасні історичні та політичні події у своїх текстах.

 

Переможців обирає журі з п’яти осіб; призовий фонд становить 5000 євро.

 

Як повідомлялося, 2022 року Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури.

 

 

Чільне фото: berlin4ua.de

Оригінал статті на Suspilne: Жадан став лавреатом літературної премії Швеції

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"