Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів 2022

Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів 2022

Лавреатом Премії миру німецьких книгарів 2022 від Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів став Сергій Жадан. Про це повідомили під час онлайн-трансляції вручення премії.

 

«24 лютого 2022 року світ вже не був таким, як раніше. Мир. Це слово отримало іншу вагу. Звук слова змінився. Війна в Європі. Жорстока, безжальна, незаконна загарбницька війна руйнує багато наших попередніх домовленостей.Відтоді в Україні вбили тисячі невинних людей, солдатів, жінок, дітей», — зазначила голова Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Карін Шмідт-Фрідрікс.

 

Іна Хартвіг, очільниця департаменту культури і науки Франкфурта-на-Майні, розповіла про нову німецькомовну книжку Сергія Жадана «Небо над Харковом: Новини про переживання війни», що складається з дописів письменника у соціальних мережах від початку повномасштабного вторгнення. 

 

«У ній ми читаємо про жертв бомбардувань й обстрілів та жахливу брутальність війни Але ми читаємо і про надію та впевненість, оманливу нормальність в апокаліптичній ситуації. Ми бачимо багатьох людей, яких Жадан зустрічає на шляху крізь місто. А ще впевненість у культурі», —  повідомила вона.

 

«Як говорити про війну? Як давати собі раду з інтонаціями, в яких так багато відчаю, люті, образи, але разом із тим – сили й готовності не кидати своїх, не відступатися? Мені здається, проблема з проговоренням найважливішого нині не лише в нас самих – світ, який нас слухає, теж не завжди здатен зрозуміти просту річ – ми говоримо, маючи надто різний рівень мовної емоційності, мовної напруги, мовної відкритості. Українці не мають виправдовуватися за свої емоції, проте добре було б ці емоції пояснити. Для чого? Бодай для того, аби далі не тримати при собі увесь цей біль і весь цей гнів. Ми зможемо пояснити себе, ми зможемо проговорити все, що з нами сталося і ще станеться. Просто потрібно бути готовими до того, що це буде доволі непроста розмова. Але її так чи інакше потрібно починати вже сьогодні.», — наголосив під час вручення премії Жадан.

 

 

«Ми вшановуємо українського письменника і музиканта за його видатну мистецьку творчість і за його гуманну позицію, з якою він, ризикуючи життям, повертається до людей на війні та допомагає їм», — зазначають на сайті Німецької книготоргівельної асоціації.

 

«Його тексти розповідають про те, як війна та руйнування проникають у цей світ і стрясають людей. При цьому письменник знаходить власну мову, яка потужно й диференційовано показує нам те, що багато хто довго не хотів бачити. Вдумливо та уважно, поетично та радикально, Сергій Жадан досліджує, як, попри все насильство, люди в Україні намагаються вести незалежне життя, яке визначається миром і свободою», — наголошують журі премії.

 

Вручення премії організувала Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels).

 

Премія миру німецької книготоргівлі — щорічна премія Німецької книготоргівельної асоціації, котру присуджують з 1950 року. Призовий фонд — €25 000. Завдяки дебатам і дискусіям, викликаними нею та переможцями премії, це одна з найважливіших культурних нагород у Німеччині. Премію  отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.

 

Як повідомлялося, Жадан отримав польську премію імені Серхіо Віейра де Молла. Раніше він  став лавреатом німецької премії Ганни Арендт за політичне мислення 2022 року.

 

Фото: ARD, Вікторія Фещук

Оригінал статті на Suspilne: Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів 2022

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо 2024 року оголосила короткий список

13 січня Премія Читомо, яка має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України і робить українську літературу дедалі видимішою у світі, оголосила короткі списки.

У 2024 через рф загинули 24 українські медійники

У 2024 році в Україні зафіксували 268 порушень свободи слова, з яких 155 злочинів скоїла росія. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) у своєму дослідженні «Барометр свобод

Андрій Курков став лавреатом французької премії Prix Transfuge

Книжка «Наша щоденна війна» українського письменника та журналіста Андрія Куркова отримала французьку премію Transfuge у номінації за найкращу європейську книжку. Про це він повідомив н

Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження книжки «Маленький козак»

Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження дитячої книжки «Маленький козак» Валерії Кисельової-Саврасової, через яке зіштовхнулося з критикою. Про це видавництво повідомило на своїй

У Рівному вшанують пам’ять загиблого на війні актора, який зіграв у…

У Рівному в обласному драмтеатрі вшанують пам’ять загиблого на війні 22 січня 2024 року актора Володимира Федінчука, зігравши «Енеїду», — це одна зі знакових для нього вистав, у ній він виконував головну

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"