Жадана впізнало більше іноземців, ніж Залужного — опитування

Жадана впізнало більше іноземців, ніж Залужного — опитування

Сергія Жадана іноземці найкраще знають без підказок серед відомих українських письменників і поетів. Про це йдеться у дослідженні «Made in Ukraine. Які українські бренди знає світ?» від Brand Ukraine.

Дослідження виявило, що українські публічні особи більш відомі за кордоном, ніж бренди товарів чи послуг.

 

Половина опитаних іноземців змогли без підказки назвати принаймні одну відому особистість з України (або родом з України). Найвищий рівень знання у Польщі (59%) та Туреччині (57%), а найнижчий — у США (33%). 

 

Український письменник і поет Сергій Жадан обійшов колишнього Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного за рівнем спонтанного знання за кордоном. 0,5% респондентів на запитання «Кого з відомих та/чи впливових українців ви знаєте?» назвали саме Жадана, а Залужного — 0,4%. Український поет, прозаїк і музикант Юрій Андрухович також отримав 0,4% згадок іноземців.

 

 

Рівень пасивного знання публічних осіб з України є високим. Лише 19% опитаних з усіх країн не ідентифікували жодної особи з наданого їм переліку. Найвищий рівень знання продемонстрували турки й поляки (89%), а найменший — американці (63%). 

 

 

Українських письменників із запропонованого переліку найкраще знають у Туреччині: Ліна Костенко — 9%, Юрій Андрухович — 7%, Оксана Забужко — 6%, Сергій Жадан — 5%.

 

Серед особистостей наступними після президента України Володимира Зеленського за здатністю посприяти позитивному враженню про Україну стали письменники Ліна Костенко, Сергій Жадан й Оксана Забужко, а також Юрій Андрухович.

 

 

На позитивне ставлення до України у Великій Британії, Польщі, Туреччині й Франції впливає Ліна Костенко, в Іспанії, Франції й Туреччині — Сергій Жадан, в Німеччині й Туреччині — Юрій Андрухович.

 

 

«Made in Ukraine. Які українські бренди знає світ?» — онлайн-опитування дорослого міського населення в 7 країнах (Велика Британія, Іспанія, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Франція). Його провели у травні 2024 року дослідницькими агенціями Umbrella та FPA на замовлення Brand Ukraine. Загальна вибірка склала 2806 респондентів (400 осіб на кожну країну). На етапі аналізу отриманих даних вибірку зважили за параметрами віку, статі й місця проживання респондента.

 

Brand Ukraine — це команда експертів, що з лютого 2022 року працює над розвитком національного бренду України на міжнародній арені. Організація створює комунікаційні проєкти, розвиває цифрову екосистему України Ukraine.ua та досліджує сприйняття країни за кордоном.

 

Це дослідження представлене Brand Ukraine в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. 

 

Як повідомлялося, український сервіс на основі штучного інтелекту для допомоги у написанні текстів англійською Grammarly став лідером з впізнаваності українських брендів іноземцями.

 

 

Чільне зображення: колаж Читомо

Інфографіка: Brand Ukraine

Оригінал статті на Suspilne: Жадана впізнало більше іноземців, ніж Залужного — опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — Оновлено

У підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графіті

У селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume

У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українською

У музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає

«Жадан і Собаки» випустять благодійний мерч в пам’ять про юну художницю

Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"