Етвуд і ще понад 100 митців закликали втрутитися у справу зниклого поета з Руанди

Етвуд і ще понад 100 митців закликали втрутитися у справу зниклого поета з Руанди

Понад 100 письменників, поетів та художників з усього світу підписали відкритого листа президенту Руанди із закликом втрутитися у справу зниклого поета. Заяву оприлюднили на офіційному сайті PEN International.

Руандський поет Інокентій Бахаті зник 7 лютого 2021 року. Він був викладачем академії Green Hills в Кігалі, регулярно виступав на поетичних заходах в Руанді та викладав свою поезію на YouTube та Facebook. 

За даними правозахисної організації PEN International, Бахаті востаннє бачили в готелі в районі Ньянза в південній провінції Руанди, куди, як повідомляється, він пішов зустрітися з кимось, з ким розмовляв телефоном раніше. Коли Бахаті не зміг повернутися до Кігалі, люди, близькі до нього, безрезультатно намагалися зв’язатися з ним за допомогою мобільного телефону, але з моменту зникнення він лишається вимкненим. 

Попри те, що повідомлення про зникнення Бахаті  надійшло в Бюро розслідувань Руанди 9 лютого 2021 року, жодної інформації звідтоді не оприлюднювали.

«Ми звертаємо вашу увагу на це питання з проханням вжити термінових заходів, оскільки через рік Бахаті усе ще серед зниклих безвісти, а його ситуація невідома. Ми із занепокоєнням відзначаємо, що влада Руанди не розголошує будь-який прогрес або результати розслідування його справи», — ідеться в листі. Митці, що підписали його, стверджують, що мають підстави пов’язувати зникнення Інокентія Бахаті зі змістом його поезій про проблеми біженців, бідності та релігії.

Відомо, що Інокентій Бахаті вже щезав раніше. 2017 року підставою кількаденного зникнення став критичний коментар на Facebook. І хоча Бахаті  не звинуватили в жодному злочині, його ув’язнили без розгляду справи на три місяці, а звільнили лише після рішення суду.

Також у березні 2021 року державний секретар Руанди Едуард Бампорікі виступив із заявою про використання поезії, в якій наголосив на тому, що «…той, кому нема чого втрачати, може перетнути лінію, а той, у кого немає охорони, зійде з правильного шляху. Коли поезія втрачає свій шлях, вона може вводити суспільство в оману. Саме з цієї причини я прошу вас забути труднощі, яких руандська поетична спільнота зазнала останнім часом, натомість спільно радити та докоряти тим, хто збивається з правильного шляху…». Культурні діячі припускають, що ця заява пов’язана зі зникненням Бахаті, а хтось із правління країни може знати про його місцеперебування чи долю.

Письменники та поети закликали президента Руанди втрутитися в просування розслідування, зазначивши, що «поезія не є злочином. Світ чекає на те, щоб знову почути голос Інокентія Бахаті».

Нагадаємо, триває спільний медіапроєкт Читомо та Українського ПЕН «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople) про авторів-політв’язнів з України та світу. Серед країн, проблеми із несвободою слова в яких висвітлювали в межах проєкту, Зімбабве, Еритрея, Туреччина, Мексика, М’янма та інші.

 

Джерело: The Guardian

 

Чільне фото: Andrea Grieder/PEN International

Оригінал статті на Suspilne: Етвуд і ще понад 100 митців закликали втрутитися у справу зниклого поета з Руанди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"