Етвуд і ще понад 100 митців закликали втрутитися у справу зниклого поета з Руанди

Етвуд і ще понад 100 митців закликали втрутитися у справу зниклого поета з Руанди

Понад 100 письменників, поетів та художників з усього світу підписали відкритого листа президенту Руанди із закликом втрутитися у справу зниклого поета. Заяву оприлюднили на офіційному сайті PEN International.

Руандський поет Інокентій Бахаті зник 7 лютого 2021 року. Він був викладачем академії Green Hills в Кігалі, регулярно виступав на поетичних заходах в Руанді та викладав свою поезію на YouTube та Facebook. 

За даними правозахисної організації PEN International, Бахаті востаннє бачили в готелі в районі Ньянза в південній провінції Руанди, куди, як повідомляється, він пішов зустрітися з кимось, з ким розмовляв телефоном раніше. Коли Бахаті не зміг повернутися до Кігалі, люди, близькі до нього, безрезультатно намагалися зв’язатися з ним за допомогою мобільного телефону, але з моменту зникнення він лишається вимкненим. 

Попри те, що повідомлення про зникнення Бахаті  надійшло в Бюро розслідувань Руанди 9 лютого 2021 року, жодної інформації звідтоді не оприлюднювали.

«Ми звертаємо вашу увагу на це питання з проханням вжити термінових заходів, оскільки через рік Бахаті усе ще серед зниклих безвісти, а його ситуація невідома. Ми із занепокоєнням відзначаємо, що влада Руанди не розголошує будь-який прогрес або результати розслідування його справи», — ідеться в листі. Митці, що підписали його, стверджують, що мають підстави пов’язувати зникнення Інокентія Бахаті зі змістом його поезій про проблеми біженців, бідності та релігії.

Відомо, що Інокентій Бахаті вже щезав раніше. 2017 року підставою кількаденного зникнення став критичний коментар на Facebook. І хоча Бахаті  не звинуватили в жодному злочині, його ув’язнили без розгляду справи на три місяці, а звільнили лише після рішення суду.

Також у березні 2021 року державний секретар Руанди Едуард Бампорікі виступив із заявою про використання поезії, в якій наголосив на тому, що «…той, кому нема чого втрачати, може перетнути лінію, а той, у кого немає охорони, зійде з правильного шляху. Коли поезія втрачає свій шлях, вона може вводити суспільство в оману. Саме з цієї причини я прошу вас забути труднощі, яких руандська поетична спільнота зазнала останнім часом, натомість спільно радити та докоряти тим, хто збивається з правильного шляху…». Культурні діячі припускають, що ця заява пов’язана зі зникненням Бахаті, а хтось із правління країни може знати про його місцеперебування чи долю.

Письменники та поети закликали президента Руанди втрутитися в просування розслідування, зазначивши, що «поезія не є злочином. Світ чекає на те, щоб знову почути голос Інокентія Бахаті».

Нагадаємо, триває спільний медіапроєкт Читомо та Українського ПЕН «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople) про авторів-політв’язнів з України та світу. Серед країн, проблеми із несвободою слова в яких висвітлювали в межах проєкту, Зімбабве, Еритрея, Туреччина, Мексика, М’янма та інші.

 

Джерело: The Guardian

 

Чільне фото: Andrea Grieder/PEN International

Оригінал статті на Suspilne: Етвуд і ще понад 100 митців закликали втрутитися у справу зниклого поета з Руанди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"