Епплбом: Історично українство було протиставлене пострадянській клептократії і готове чинити опір

Епплбом: Історично українство було протиставлене пострадянській клептократії і готове чинити опір

Американська журналістка, лавреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом проаналізувала повномасштабне вторгнення росії в Україну з точки зору історії та тяглості українського прагнення до демократії. Про це вона написала у статті «Знову лихо» для журналу The Atlantic.

 

Епплбом коротко проаналізувала історію України, посилаючись на вірш Тараса Шевченка «Знову лихо»:

 

Мій Боже милий, знову лихо!..

Було так любо, було тихо;

Ми заходились розкувать

Своїм невольникам кайдани.

Аж гульк!.. Ізнову потекла

Мужицька кров! Кати вінчані,

Мов пси голодні за маслак,

Гризуться знову.

 

Журналістка пригадала Київську Русь, Радянський Союз, формування громадянського суспільства у XIX столітті, здобуття Україною незалежності, Помаранчеву та Революцію Гідності та інші періоди української історії. Вона наголосила, що самовизначення українців було політичною заявою від XVI-XVII століття та в період СРСР: «українська ідентичність була антиелітарною ще до того, як хтось використав вираз антиелітарний, часто гнівний та анархічний, іноді жорстокий».

 

«Немає простих меж, які можна провести між минулим і сьогоденням. Прямих аналогій немає; жодна нація не змушена повторювати своє минуле», — зазначила Епплбом.

 

Вона припустила, що оскільки Україна була вимушена боротися за свою незалежність століттями (влада, відповідно, належала не народу і не українцям), це могло викликати певні проблеми вже в період незалежності, зокрема, корупцію. «Але, за давньою традицією своїх батьків і дідів, мільйони українців продовжували чинити опір як корупції, так і самодержавству. І саме тому, що воно було протиставленим пострадянській клептократії, українство XXI століття переплелося з прагненнями до демократії, до свободи, до верховенства права, до інтеграції в Європу», —  написала Епплбом.

 

На її думку, рішучість України стати демократією — справжній виклик ностальгічному, імперському політичному проєктові путіна: створення автократичної клептократії на кшталт чогось наближеного до старої радянської імперії, автократії, де путін є всемогутнім. Це могло стати причиною війни росії проти України. «Україна підриває цей проєкт, просто існуючи як незалежна держава. Прагнучи до кращого, до свободи та процвітання, Україна стає небезпечним суперником. Бо якби Україна досягла успіху у своєму багаторічному прагненні до демократії, верховенства права та європейської інтеграції, тоді росіяни могли б запитати: чому б не ми?», — зазначила журналістка.

 

В цей момент історії в Україні, на думку Епплбом, відбувається щось незвичайне: значна кількість людей — на всіх рівнях суспільства, по всій країні, у кожній сфері діяльності — прагне створити справедливішу, вільнішу та  більш успішну країну, ніж будь-яка з версій тієї, яку вони населяли в минулому. «Серед них є люди, які готові присвятити своє життя боротьбі з корупцією, посиленню демократії, прагненню залишатися суверенними та вільними. Деякі з цих людей готові померти за ці ідеї», — підсумувала журналістка.

 

Крім того, пані Епплбом активно висловлює свою позицію щодо політики росії та війни в Україні у своєму твіттері. Зокрема, вона написала, що росія може дійсно хотіти третьої світової війни та зауважила, що це саме росія, а не путін, оскільки він не міг би зробити нічого без «мільйонів колабораціоністів».

 

 

 

Також вона поширила список благодійних організацій, що допомагають Україні.

 

Енн Епплбом — американська журналістка журналу The Atlantic, викладачка Інституту SNF Agora в Університеті Джона Хопкінса, авторка багатьох книжок, зокрема, «Сутінки демократії. Оманлива привабливість авторитаризму», «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи» та інших, лавреатка Пулітцерівської премії та Премії Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize) за книжку «Історія ГУЛАГу».

 

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення в Україну Епплбом критикувала Захід за наміри втихомирити путіна дипломатичним шляхом.

Оригінал статті на Suspilne: Епплбом: Історично українство було протиставлене пострадянській клептократії і готове чинити опір

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"