Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так

Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так

Американська журналістка, лавреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом розкритикувала підходи західних дипломатів до запобігання повномасштабному російському вторгненню в Україну. Про це вона написала у статті «Чому дипломатичні зусилля Заходу щодо Росії продовжують зазнавати краху» для журналу The Atlantic.

 

Епплбом написала, що «на жаль, західні лідери та дипломати, які зараз намагаються запобігти російському вторгненню в Україну, досі вважають, що вони живуть у світі, де важливі правила, де діє дипломатичний протокол, де цінуються ввічливі звертання. Усі вони думають, що, їдучи до Росії, вони розмовляють з людьми, чию думку можна змінити через аргументи чи дебати. Вони вважають, що російська еліта дбає про такі речі, як «репутація». Не дбає».

 

На думку Енн Епплбом, розмови з автократами наступного покоління, як в Росії, Китаї, Венесуелі чи Ірані, це розмови з людьми, які не цікавляться договорами та документами, людьми, які поважають лише жорстку силу. Вона також зазначила, що Росія порушує Будапештський меморандум 1994 року, який гарантує безпеку України.

 

Авторка статті написала, що «світ на порозі потенційно катастрофічного конфлікту», що свідчить не тільки про «провал дипломатії, а й про провал уяви Заходу, тривале небажання дипломатів, політиків, журналістів та інтелектуалів зрозуміти, якою державою стає Росія, і готуватися до цих змін». Вона також зазначила: «Ми не хотіли бачити представників цієї країни такими, якими вони є насправді. Ми не хотіли розмовляти з ними так, щоб принести результат. Тепер може бути вже пізно».

 

Причини дипломатичних поразок Енн Епплбом розглянула на прикладі візиту міністерки закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс до Москви, який міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров назвав «розмовою німого з глухим». Енн Епплбом зазначила, що «для Сєрґєя Лаврова, як і для президента Росії Владіміра Путіна, агресія і сарказм — це інструменти для демонстрації зневаги до співрозмовника, щоб показати переговори як безглузді ще до їх початку, а також для викликання страху та апатії»

 

Стаття викликала хвилю обговорень та стала одним із найпопулярніших текстів на сайті журналу The Atlantic.  З повним текстом мовою оригіналу можна ознайомитися тут, в перекладі на українську — тут (у перекладі Ігоря Хранюка, опублікував Тарас Кравець).

 

Енн Епплбом — американська журналістка журналу The Atlantic, викладачка Інституту SNF Agora в Університеті Джона Хопкінса, авторка багатьох книжок, зокрема, «Сутінки демократії. Оманлива привабливість авторитаризму», «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи» та інших, лавреатка Пулітцерівської премії та Премії Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize) за книжку «Історія ГУЛАГу».

 

Як повідомлялося, через загрозу повномасштабного вторгнення з боку Росії українські письменники закликали світових лідерів до миру, а Національна спілка письменників України закликає російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму.

 

 

Чільне фото: Maciej Zienkiewicz

Оригінал статті на Suspilne: Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"