Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так

Американська журналістка, лавреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом розкритикувала підходи західних дипломатів до запобігання повномасштабному російському вторгненню в Україну. Про це вона написала у статті «Чому дипломатичні зусилля Заходу щодо Росії продовжують зазнавати краху» для журналу The Atlantic.
Епплбом написала, що «на жаль, західні лідери та дипломати, які зараз намагаються запобігти російському вторгненню в Україну, досі вважають, що вони живуть у світі, де важливі правила, де діє дипломатичний протокол, де цінуються ввічливі звертання. Усі вони думають, що, їдучи до Росії, вони розмовляють з людьми, чию думку можна змінити через аргументи чи дебати. Вони вважають, що російська еліта дбає про такі речі, як «репутація». Не дбає».
На думку Енн Епплбом, розмови з автократами наступного покоління, як в Росії, Китаї, Венесуелі чи Ірані, це розмови з людьми, які не цікавляться договорами та документами, людьми, які поважають лише жорстку силу. Вона також зазначила, що Росія порушує Будапештський меморандум 1994 року, який гарантує безпеку України.
Авторка статті написала, що «світ на порозі потенційно катастрофічного конфлікту», що свідчить не тільки про «провал дипломатії, а й про провал уяви Заходу, тривале небажання дипломатів, політиків, журналістів та інтелектуалів зрозуміти, якою державою стає Росія, і готуватися до цих змін». Вона також зазначила: «Ми не хотіли бачити представників цієї країни такими, якими вони є насправді. Ми не хотіли розмовляти з ними так, щоб принести результат. Тепер може бути вже пізно».
Причини дипломатичних поразок Енн Епплбом розглянула на прикладі візиту міністерки закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс до Москви, який міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров назвав «розмовою німого з глухим». Енн Епплбом зазначила, що «для Сєрґєя Лаврова, як і для президента Росії Владіміра Путіна, агресія і сарказм — це інструменти для демонстрації зневаги до співрозмовника, щоб показати переговори як безглузді ще до їх початку, а також для викликання страху та апатії».
Стаття викликала хвилю обговорень та стала одним із найпопулярніших текстів на сайті журналу The Atlantic. З повним текстом мовою оригіналу можна ознайомитися тут, в перекладі на українську — тут (у перекладі Ігоря Хранюка, опублікував Тарас Кравець).
Енн Епплбом — американська журналістка журналу The Atlantic, викладачка Інституту SNF Agora в Університеті Джона Хопкінса, авторка багатьох книжок, зокрема, «Сутінки демократії. Оманлива привабливість авторитаризму», «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи» та інших, лавреатка Пулітцерівської премії та Премії Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize) за книжку «Історія ГУЛАГу».
Як повідомлялося, через загрозу повномасштабного вторгнення з боку Росії українські письменники закликали світових лідерів до миру, а Національна спілка письменників України закликає російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму.
Чільне фото: Maciej Zienkiewicz
Оригінал статті на Suspilne: Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так
Блог
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкілСтаном на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я
Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролівФінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь
Із романів Аґати Крісті вилучать образливі словаЗ романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.