Експрезидентка Литви презентувала на Книжковому Арсеналі біографічну книжку

Експрезидентка Литви презентувала на Книжковому Арсеналі біографічну книжку

Під час Десятого Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал» відбулась презентація українського перекладу книжки «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грібаускайте». Про це повідомила кореспондентка Читомо.

Український переклад книжки Дайви Ульбінайте «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грібаускайте» вийшов у видавництві «Наш формат», перекладачка − Беатріче Белявців.

 

Під час презентації експрезидентка Литви Даля Грібаускайте поділилась враженнями про Україну, ставленням до геополітичних, суспільно-політичних явищ. Читомо подає стислий конспект її цитат.

 

«У будь-який час, коли я приїжджаю в Україну, люди завжди дякують мені. Я всім відповідаю однаково: «Це вам дякую». Тому що це ви, українці, боретесь за свою державу, сидите в окопах, боретесь із тими, хто розкрадає вашу країну. Коли я бачу, що ви так хочете захистити свою державу, хочете створити нову, квітучу Україну, мій обов’язок, обов’язок будь-якого керівника – допомогти Україні. Не важливо, хто буде президентом – якщо українці будуть знати, куди вони йдуть, будуть боротися за себе – ми завжди будемо вам допомагати», – запевнила Даля Грібаускайте.

 

Вона зізналась, що найдорожчий подарунок, який вона має вдома, − каска від ветеранів українсько-російської війни. Також експрезидентка закликала молодь ходити на вибори і додала що у Литві ця категорія населення «майже ніколи не ходить голосувати».

 

«Я дуже сподіваюсь, що Після Майдану українці відчули, що вони українці. Це ваша ідентичність, ви відрізняєтесь від усього світу. І це гордість, що ми різні, але можемо жити разом. У нас спільні цілі: захист, свобода, свобода слова, життя і своєї країни. Я сподіваюся, що та хвиля, на якій ваша держава перебуває після Майдану, допоможе вам стати тою країною, котру ви самі мрієте створити», − констатувала політикиня.

«Захист України був захистом інтересів Литви і всієї Європи. Тому це не було якимось особливим рішенням. Цілком зрозуміло: маленькі народи можуть говорити голосніше, яскравіше та агресивніше. Тому що за нами – тільки ми самі. За нами немає конфлікту інтересів, немає великих олігархічних чи енергетичних інтересів. Ми можемо приймати фронт – кидатися на амбразуру. Я свідомо йшла і голосно говорила за всю Європу і за всю Україну. Це було свідоме рішення – приймати вогонь на себе. Це можливість будь-якому лідеру зробити висновки: жити спокійно, красиво, з реверансами, чи приймати вогонь на себе. Це рішення особистісне. В кожному з нас живе дитина, яка кидається на захист, коли комусь погано, коли другу погано. Мені здається, це не змінюється з віком. Литва – практично єдина із західних країн, яка запропонувала Україні справжню амуніцію. Не «технічні засоби», а амуніцію. Це було політично непросто як у Литві, так і на Заході. Першим почуттям було бажання захистити», – розповіла експрезидентка.

 

Даля Грибаускайте — литовська політична діячка, президентка Литви у 2009-2019 роках. Вона стала першою жінкою-президентом Литви і першою, кого переобрали на цю посаду на термін поспіль.

 

Дайва Ульбінайте − литовська журналістка й піарниця. Отримала нагороду МВС Литви за просування демократії і найкращий телерепортаж «Жінка й демократія» (2001). У 2006-2008 роках − радниця міністра внутрішніх справ зі зв’язків зі ЗМІ та громадськістю. Із 2009-го − радниця президентки Далі Грибаускайте, а у 2012–2019 роках — головна радниця й керівниця пресслужби.

 

Нагадаємо, вчора розпочався Десятий Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал». Під час церемонії відкриття оголосили переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн». Частину подій фестивалю транслює Megogo, де також доступний їх відеозапис.

 

Фото з презентації з фейсбук-сторінки Ольги Скороход.

Оригінал статті на Suspilne: Експрезидентка Литви презентувала на Книжковому Арсеналі біографічну книжку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"