Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львова, де й живе та працює дотепер. Навчався в Українському католицькому університеті у Львові, у якому студіював історію та журналістику.

Публіцистика та художня проза Маркіяна Прохаська

Ще в період навчання в Українському католицькому університеті, вивчаючи журналістику, Маркіян Прохасько цікавився урбаністичною тематикою та світом. 

Згодом починає працювати у львівському медіа “Твоє місто” та дописує у багатьох українських виданнях: “Zbruc”, “The Ukrainians”, “День”, “Українська правда”, “Кунш”, “Галицький кореспондент”, “Український журнал”, “Медіакритика”, “Експедиція XXI ст.” та інших. Маркіян Прохасько пише як про гострі суспільно-політичні проблеми, так і  про науку, культуру, історію та світ.  

Також від 2018 року Маркіян Прохасько веде власний блог про Антарктиду та спільно з “Megogo” створив аудісеріал про свою подорож до Антарктиди. 

Коротка художня проза Маркіяна Прохаська опублікована у спільних з іншими авторами збірниках та антологіях. 

C:UserssmailDesktop5be8d03d-ca20-439e-996b-ca816ef192bb.jpg
Фото: “Нестримна сила води” Маркіяна Прохаська / ВСЛ

У 2018 році Маркіян Прохасько презентував свою першу збірку оповідань — “Нестримна сила води”, де автор намагається віднайти ідеальне місто. Історія в книзі розгортається через урбаністичні замальовки та пейзажі, різні часові та просторові виміри, перемоги та поразки, духовне піднесення аж до переживання повного щастя.  

Збірка “Нестримна сила води” складається з дев’яти текстів, які часто зв’язані між собою спільним сюжетом та інколи персонажами. Головним образом цих творів є місто як найповніша ознака людської цивілізації. Це місто здається фантастичним, оскільки письменник зображує його досконалим і омріяним.

C:UserssmailDesktop4a5e947d-3b15-4cd7-a83d-fd2a71948120.jpg
Фото: Маркіян Прохасько. Підготовка та початок подорожі в Антарктиду /The Village

“Мрія про Антарктиду”: від ідеї до книги Маркіяна Прохаська 

Водночас із виходом першої книжки, у 2018 році Маркіян Прохасько повідомляє про намір здійснити експедицію до Антарктиди та, на основі якої написати книжку. Ідею, яка виникла ще в період навчання Маркіяна на журналістиці в УКУ, вдалося реалізувати завдяки фінансовій підтримці спонсорів, грантів та моральній підтримці близьких і друзів. 

C:UserssmailDesktopd4478aab-62b0-4618-a7c0-c91da0a4d78d.jpg
Фото: Маркіян Прохасько в Антарктиді / Море

Маркіян Прохасько збирав інформацію та цікавився темою Антарктиди протягом п’яти років. А коли не знайшов книги українською мовою про Антарктиду, то зрозумів, що має заповнити цю прогалину в українській літературі. Автор хотів пропустити та осмислити все крізь себе, розкрити глобальні проблеми, які стосуються клімату на навколишнього середовища, щоб на основі своїх вражень написати цікаву та захопливу історію дослідження про Антарктиду. 

Так, після чотирьох місяців підготовки до поїздки у Львові, у 2019 році Маркіян Прохасько перетинає Атлантичний океан і прибуває до Антарктиди. Там він перебуває на станції “Академік Вернадський”.

C:UserssmailDesktopa43905a9-4126-4ccf-99c2-21430b8f5b1c.png
Фото: “Мрія про Антарктиду” Маркіяна Прохаська /ВСЛ

Після повернення до Львова з експедиції Маркіян Прохасько справді пише книгу, яка виходить на початку 2022 року у «Видавництві Старого Лева» під назвою “Мрія про Антарктиду”. 

Книга досить об’ємна та різнопланова. Автор оповідає історію своєї мандрівки разом із різними дослідженнями — історичними, про зміну клімату, пошуками Невідомої Південної Землі, а також окремі інтерв’ю з науковцями-біологами, геофізиками, метеорологами тощо. 

ilvivyanyn.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Непристойна поведінка зі знижкою 25%

Вітаю, мої любі Натхненники!!!

Сьогодні діє знижка 25% на книгу

Художник, для якого закортить бути Музою.
Фарби, пристрасть…

«Непристойна поведінка».

Уривок:

— Ти ображаєшся за те, що я з тобою чесний?

Знижок багато не буває) Подарунки до свята!

Привіт, дівчатка!

В честь сьогоднішнього свята я приготувала для вас знижку. І не тільки я)) До вашої уваги ще книги колег, які сьогодні також мають знижку)) Приємного читання!

(картинки всі клікабельні)

Уляся Смольська

Закінчила “Мій драконе!”

Вітаю! Запрошую прочитати мою закінчену казку “Мій драконе” у збірці “Мій драконе! (збірка про кохання)”.

Щойно її закінчила. В цій збірці ще будуть нові твори. А поки що насолоджуйтеся історією кохання дівчини

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
«Це чергова хвиля

Рушді приходить до тями, проте його стан ще важкий

Британський письменник Салман Рушді приходить до тями після замаху на його життя. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters із покликом на слова аґента письменника Ендрю Вайлі. 
Ру

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"