«Ексмо» просить відмовитися від бойкоту російських книжок, щоб «зробити світ кращим»

«Ексмо» просить відмовитися від бойкоту російських книжок, щоб «зробити світ кращим»

Генеральний директор російського видавництва «Ексмо» Євген Капьєв написав відкритого листа, в якому попросив світ переглянути позицію щодо бойкоту російських книжок та видавництв. 

«Я знаю, що багато хто з вас зіштовхнувся з важкою моральною дилемою —  співпрацювати з російськими видавцями чи ні, і заборона будь-яких стосунків з нами здається найпростішим виходом», — написав Капьєв.

 

Він звернувся до світової спільноти із закликом «подумати про місію російських видавців і авторів», наголосивши, що видавничу справу не можна сприймати лише як джерело доходу, а й як інструмент підтримки суспільного добробуту. 

 

Капьєв написав: «[Вам] варто запитати себе: що несуть цьому світу мої книжки — «добро» чи «зло»? Якщо відповідь буде «Зло», то будь-який бізнес з російськими видавцями однозначно слід припинити». В іншому випадку, на думку директора «Ексмо», якщо світ припинить співпрацю з російськими видавцями, то читачі з росії не матимуть доступу до хорошої літератури, що, своєю чергою, «може навіть зменшити взаєморозуміння між країнами».

 

Капьєв написав, що російський книжковий ринок змінився, майже зникло піратство, видавці хочуть, щоб росіяни читали якнайбільше та найбільш видатних авторів тощо. Також він зазначив, що лише половина росіян надає перевагу книжкам перед соцмережами, а видавці докладають «надзвичайних зусиль», щоб це змінити.

 

«Ми допомогли нашим читачам розвинути витончений книжковий смак, і вони зараз приділяють велику увагу якості перекладів і порушених тем, зокрема різноманітності, екології та сталого розвитку, які зараз є дуже популярними серед російської молоді. Подумаймо разом, як ми можемо допомогти зробити наш світ кращим. Від усіх нас сьогодні залежить, яким буде наше завтра: будуватимемо стіни чи мости?», — «звернувся до совісті» світових видавців та організаторів ярмарків Капьєв.

 

Як відомо, «Ексмо» — найбільше видавництво росії, що публікує близько 10 000 видань на рік і відповідає за приблизно 30% від загального обсягу продажів книжок щорічно. 

 

Книжки цього видавництва неодноразово забороняли до ввезення в Україну через проросійську пропаганду та антиукраїнський зміст, зокрема, книжки із пропагандою «русского мира», використанням зображення георгіївської стрічки, героїзацією силових структур рф тощо. Серед книжок також є видання «Бандеровский схрон», «Бандеровский схрон», «Крымская пленница» та інші.

 

 

У 2018 році до видавництва застосували економічні санкції.

 

Нагадаємо, найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупинили співпрацю з російськими видавництвами. 

 

Крім того, Лондонський, Франкфуртський та Болонський книжковий ярмарки теж відмовилися від співпраці з російськими видавцями. Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» також скасував участь Росії у цьогорічному фестивалі. Загалом цьогоріч 14 книжкових ярмарків не співпрацюватимуть із видавцями рф. Від співпраці з росією відмовляються й окремі автори.

 

Джерело: Publishers Weekly

 

Чільне фото: Серебряный дождь

Оригінал статті на Suspilne: «Ексмо» просить відмовитися від бойкоту російських книжок, щоб «зробити світ кращим»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Попаданка В Казки

Шановні читачі, перша книга веселих пригод Маргарити в світі казок закінчилася! Тому, представляю Вам обкладинку до другої частини казкової історії! ПІДПИСУЙТЕСЬ якщо Вам сподобалось і цікаве продовження!!!!!!!!!

Остання знижка в передплаті!

Добрий день!

Сьогодні з гарною новиною – впродовж дня буде діяти знижка в 15% на книгу “Кохання тут зайве”. Остання знижка в передплаті, тому… для усіх, хто мав намір прочитати, чудова можливість придбати книгу

Українська мрія — вийде нова марка від Укрпошти

28 червня Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку «Українська мрія». Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в Telegram. 
Загальний тираж марки 3 млн. Її можн

У Баку обговорюють український та азербайджанський літературні процеси

В Азербайджанському Інституті теології під час заходу «Репрезентація азербайджанських цінностей в українських перекладах азербайджанської літератури» обговорили дослідження українсько-а

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"