Діячі культури в Німеччині закликають не постачати важке озброєння Україні

Діячі культури в Німеччині закликають не постачати важке озброєння Україні

Діячі культури Німеччини, зокрема й письменники Мартіна Вальзера, Юлі Зех, Роберт Сіталер, закликали федерального канцлера Олафа Шольца не постачати Україні важке озброєння. Про це йдеться у відкритому листі опублікованого у журналі «Емма». 

Лист підписали 28 культурних діячів і митців. Зазначається, що до підписання може долучитися будь-хто. 

 

«Ми цінуємо, що досі ви так ретельно розглядали ризики: ризик поширення війни в Україні; ризик розширення війни всією Європою; ризик третьої світової війни. Тому ми сподіваємося, що ви запам’ятаєте свою початкову позицію і більше не будете постачати в Україну важке озброєння ні прямо, ні опосередковано», — йдеться у листі.

 

Проте, культурні діячі зазначають, що «закликаємо вас зробити все можливе для того, щоб якнайшвидше було досягнуто припинення вогню; компроміс, який можуть прийняти обидві сторони»

 

Підписанти зазначають, що поділяють вирок щодо російської агресії як порушення основної норми міжнародного права, проте виступають проти того, щоб ця війна переросла в ядерний конфлікт. 

 

«Ескалація озброєння, що відбувається під тиском, може стати початком глобальної гонки озброєнь з катастрофічними наслідками, не в останню чергу для глобального здоров’я та зміни клімату. Всупереч всьому, важливо прагнути до миру у всьому світі. Європейський підхід єдності у різноманітті є зразком для цього», – вважають автори листа.

 

Крім письменників лист підписали журналіст Ранг Йогешвар та Аліса Шварцер, філософ Свенья Фласпьолер, теорик мистецтва та медіа Пітер Вайбель, режисери Андреас Дрезен, Хайке Сандера та Олександр Клюге; артисти кабаре Дітер Нура та Герхард Полт, музикант Рейнхара Мея та інші. 

 

Як повідомлялося, Німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру.

 

Також раніше 156 публічних інтелектуалів, науковців, експертів у східноєвропейських питаннях закликали уряд Німеччини вжити рішучих заходів для припинення російсько-української війни і сприяння перемоги України. 

 

Нагадаємо, Антьє Равік Штрубель, лавреатка Німецької книжкової премії 2021 року за роман «Блакитна жінка», у листі «Я відрікаюся» для Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомила, що більше не вважатиме себе німкенею через ставлення влади Німеччини до російсько-української війни.

 

Оригінал статті на Suspilne: Діячі культури в Німеччині закликають не постачати важке озброєння Україні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"