ДіБіСі П’єр: Завдяки українцям тепер усвідомлюємо, за що мусимо боротися в цьому житті

ДіБіСі П’єр: Завдяки українцям тепер усвідомлюємо, за що мусимо боротися в цьому житті

Британський письменник і лавреат Букерівської премії ДіБіСі П’єр написав лист підтримки українцям. Про це повідомляє видавництво «Вавилонська бібліотека» у Facebook. 

Письменник звертається до українців і зазначає, щоб українці були певні, «що ми про вас не забули і не забудемо. Якби це була війна між традиційними ворогами в будь-якій частині світу, тоді справді наші інформаційні канали, наші лідери і, можливо, наші серця переключилися б на наступну історію, а тоді й далі, бо саме так люди звикають до речей і забувають про них, така вже наша риса — адаптивність. І з неї часто користають політики, і компанії, і вороги, які чинять зло»

Проте ДіБіСі П’єр вважає, що війна росії проти України не є такою, вона має зовсім інший характер: 

 

«Але звірячий характер аґресії проти вас, проти мирного, природно демократичного сусіда, ґарантує, що війна стає і нашою; бо атакувати могли і нас, а тепер справді атакують нас і наші людські цінності. Як шанувальник спадку Римського-Корсакова, Достоєвського, Рахманінова, ба навіть радянських досягнень Юрія Гагаріна і собаки-космонавта Лайки, я відчуваю огиду і лють. Ми всі відчуваємо огиду і лють».

Водночас прозаїк зазначає і про те, що Україна є частиною Заходу: 

 

«Пишучи цього листа, я спостерігаю, як наростає гармонія між країнами Заходу, чиєю частиною ви є: німецька служба розвідки перехоплює радіоповідомлення між російськими солдатами і підтверджує їхні наміри; прокурори з найвищих судів світу вже працюють над справами, які приведуть, — і ми сподіваємося, дуже скоро, — до торжества справедливості».

Крім того, письменник закликає українців берегти себе, адже «коли все це закінчиться, буде закладено новий сад, і в цьому саду збереться велике товариство – і ми захочемо подякувати вам особисто за ваш урок відваги і моральної сили. Завдяки вам ми всі тепер усвідомлюємо, за що ми мусимо боротися в цьому житті».

 

ДіБіСі П’єр британський письменник, лауреат Букерівської премії 2003 року за роман «Vernon God Little», автор книжок «Ludmila’s Broken English» (2006), «Світло згасло в Країні Див» (2010), «Сніданок з Борджіа» (2014). 

 

В Україні вийшли дві його книжки у видавництві «Вавилонська бібліотека»: «Вернон Господь Літтл» (2020), «Сніданок з Борджіа» (2019). 

 

ДіБіСі П’єр – псевдонім. Перша частина імені – ДіБіСі (в ориґіналі DBC) – ініціали вислову Брудний Але Чистий (Dirty But Clean). Друга частина – П’єр – його прізвисько в дитинстві.

 

Нагадаємо, що підтримку українцям висловлюють культурні діячі зі всього світу: Тімоті Снайдер, Мітч Каллін, Стівен Кінг, Софі Оксанен, Енн Епплбом та інші. 

 

 

Джерело: Вавилонська бібліотека. З англійської лист переклала Олена Фешовець.

Оригінал статті на Suspilne: ДіБіСі П’єр: Завдяки українцям тепер усвідомлюємо, за що мусимо боротися в цьому житті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"