До 30-річчя НСПУ. Спогади про письменника Миколу Миколаєнка

До 30-річчя НСПУ. Спогади про письменника Миколу Миколаєнка

Сумую… Сумую за Людиною, за Поетом, за Вчителем… За Другом…
У 2019 році виповнився 21 рік від дня нашого знайомства. У літературній вкладці «Первоцвіт» до місцевої газети «Волшебная шкатулка» (де літературним редактором саме і працював Микола Антонович) за січень 1999 року було вперше надруковано два моїх вірші. Радощам не було меж! Я довго вагалась, але наважилася  знову надіслати до редакції добірку своїх творів. У відповідь отримала від Миколи Антоновича схвального листа з пропозицією допомоги у виданні книжки моїх поезій; у цьому листі мене вперше назвали поетесою. Якщо серед вас є той, хто так, як і я, писав «у стіл», самотужки борсаючись на поетичних хвилях, не сподіваючись ані на визнання, ані на здійснення заповітної мрії тримати в руках власну поетичну збірочку – він мене зрозуміє!
 
Зустрілися у редакції газети. Сивочолий красивий чоловік у поважних літах зрозумів мою боязкість і нерішучість, він підбадьорював, розмовляв зі мною як з людиною, що вже добре знається у поезії, якось так ставив питання, що я навіть і не помітила, як усі мої сумніви розвіялися. Я відчула, що ми – споріднені люди.
 
Так почалася наша плідна праця. Ми багато розмовляли, Учитель редагував та коригував мої віршовані рядки; дещо хвалив, дещо перекреслював. Було й таке, що ми довго сперечалися. Я – з наївністю неофіта – намагалася щось довести. Іноді відстоювала свою точку зору, іноді – дослухавшись до думки досвідченої людини – навіть змінювала концепцію твору, а іноді мені було соромно за помилки. Дуже соромно, адже тоді я не мала вдома так багато літературознавчих книжок та безлічі словників, які маю зараз; тоді ще не було інтернету з його можливостями. Майже до всього домудрувалася сама.
 
Тепер, маючи у своєму літературному багажі вісім збірок (до трьох із них передмови написав Микола Антонович) та багато публікацій у журналах і газетах, працюючи у редколегії міжнародного альманаху «Форум», я безмежно вдячна Вчителю за все.
 
Я присвятила Миколі Миколаєнку декілька віршів, їх він із вдячністю прийняв і прихильно оцінив. Один із таких віршів із присвятою (вірш народжений 2001 року) був надрукований у моїй збірці «Вірую!»:
 
ПРИЧАЩУСЬ ВОГНЕМ ЯРИЛА
 
Тяжко, друзі, жити в світі –
без порозуміння.
Серце крає біль щомиті,
не горіння – тління.
Дошкуляють мислі чорні –
адові тортури.
Де ви, Добрі Сили Горні,
сходьте із котурнів.
Роз’їда образа очі,
застує сльозою.
Тепле літо – хтось наврочив –
дихає зимою.
Хоч мої обскубли крила –
лину я за хмари:
причащусь вогнем Ярила,
неба синім чаром.
Я знайду у вищих сферах
сіль порозуміння
і ступлю на гордий берег
творчого горіння.
 
Тепер вже бачу, що вірш не дуже довершений, але нічого редагувати не буду, бо таким його побачив Микола Антонович. А може, саме Микола Антонович і став для мене Ярилом у світі Поезії?..
 
Світлана Поливода, член секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ

Світлина — krmuz.dp.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: До 30-річчя НСПУ. Спогади про письменника Миколу Миколаєнка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"