До 30-річчя НСПУ. Спогади про письменника Миколу Миколаєнка

До 30-річчя НСПУ. Спогади про письменника Миколу Миколаєнка

Сумую… Сумую за Людиною, за Поетом, за Вчителем… За Другом…
У 2019 році виповнився 21 рік від дня нашого знайомства. У літературній вкладці «Первоцвіт» до місцевої газети «Волшебная шкатулка» (де літературним редактором саме і працював Микола Антонович) за січень 1999 року було вперше надруковано два моїх вірші. Радощам не було меж! Я довго вагалась, але наважилася  знову надіслати до редакції добірку своїх творів. У відповідь отримала від Миколи Антоновича схвального листа з пропозицією допомоги у виданні книжки моїх поезій; у цьому листі мене вперше назвали поетесою. Якщо серед вас є той, хто так, як і я, писав «у стіл», самотужки борсаючись на поетичних хвилях, не сподіваючись ані на визнання, ані на здійснення заповітної мрії тримати в руках власну поетичну збірочку – він мене зрозуміє!
 
Зустрілися у редакції газети. Сивочолий красивий чоловік у поважних літах зрозумів мою боязкість і нерішучість, він підбадьорював, розмовляв зі мною як з людиною, що вже добре знається у поезії, якось так ставив питання, що я навіть і не помітила, як усі мої сумніви розвіялися. Я відчула, що ми – споріднені люди.
 
Так почалася наша плідна праця. Ми багато розмовляли, Учитель редагував та коригував мої віршовані рядки; дещо хвалив, дещо перекреслював. Було й таке, що ми довго сперечалися. Я – з наївністю неофіта – намагалася щось довести. Іноді відстоювала свою точку зору, іноді – дослухавшись до думки досвідченої людини – навіть змінювала концепцію твору, а іноді мені було соромно за помилки. Дуже соромно, адже тоді я не мала вдома так багато літературознавчих книжок та безлічі словників, які маю зараз; тоді ще не було інтернету з його можливостями. Майже до всього домудрувалася сама.
 
Тепер, маючи у своєму літературному багажі вісім збірок (до трьох із них передмови написав Микола Антонович) та багато публікацій у журналах і газетах, працюючи у редколегії міжнародного альманаху «Форум», я безмежно вдячна Вчителю за все.
 
Я присвятила Миколі Миколаєнку декілька віршів, їх він із вдячністю прийняв і прихильно оцінив. Один із таких віршів із присвятою (вірш народжений 2001 року) був надрукований у моїй збірці «Вірую!»:
 
ПРИЧАЩУСЬ ВОГНЕМ ЯРИЛА
 
Тяжко, друзі, жити в світі –
без порозуміння.
Серце крає біль щомиті,
не горіння – тління.
Дошкуляють мислі чорні –
адові тортури.
Де ви, Добрі Сили Горні,
сходьте із котурнів.
Роз’їда образа очі,
застує сльозою.
Тепле літо – хтось наврочив –
дихає зимою.
Хоч мої обскубли крила –
лину я за хмари:
причащусь вогнем Ярила,
неба синім чаром.
Я знайду у вищих сферах
сіль порозуміння
і ступлю на гордий берег
творчого горіння.
 
Тепер вже бачу, що вірш не дуже довершений, але нічого редагувати не буду, бо таким його побачив Микола Антонович. А може, саме Микола Антонович і став для мене Ярилом у світі Поезії?..
 
Світлана Поливода, член секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ

Світлина — krmuz.dp.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: До 30-річчя НСПУ. Спогади про письменника Миколу Миколаєнка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"