До 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань

До 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань

Британське видавництво наукової літератури Cambridge University Press оголосило, що відкрило доступ до половини своїх наукових видань. Про це видавництво повідомило на своєму сайті.

Наразі вільно переглянути можна 404 наукові журнали: 66 з повністю відкритим доступом і 340 в гібридному форматі.

 

З 2022 року у вільному доступі перебувають понад 10 000 статей, а до 2025 року видавництво Кембриджського університету «прагне щорічно публікувати переважну більшість своїх дослідницьких статей у повністю відкритому доступі».

 

Як зазначають у видавництві, статті у вільному доступі, які доступні онлайн через платформу Cambridge Core, приваблюють «приблизно в 3,5 раза більше переглядів повного тексту та в середньому в 1,6 раза більше цитувань» порівняно з традиційними моделями, згідно з якими читачі або їхні установи платять за доступ до досліджень.

 

Видавництво зможе опублікувати свої журнали у вільному доступі завдяки підписанню трансформаційних угод, що охоплюють понад 2000 установ у всьому світі, дозволяючи дослідникам цих університетів і науково-дослідних інститутів публікувати відкриті дослідження без додаткових витрат. Трансформаційні угоди укладають між видавцями та такими установами, як бібліотеки та університети, щоб «трансформувати» спосіб оплати вмісту, зокрема перехід від бізнес-моделей на основі підписки до відкритого доступу.

 

Cambridge University Press підписало зокрема у Сполучених Штатах понад 300 угод за останні два роки, розробляючи свою платформу Cambridge Open Engage.

 

«Як академічне видавництво, ми прагнемо максимізувати поширення та вплив високоякісних досліджень. Трансформаційні угоди забезпечили важливий шлях до відкритого доступу для всіх авторів, незалежно від їхнього фінансування. Ми розвиваємо цю динаміку, досліджуючи низку бізнес-моделей, щоб вийти за межі трансформаційних угод та запровадити інновації, щоб забезпечити науковцям, студентам і громадянам можливість стабільно насолоджуватися вільним доступом до досліджень», — зазначила керівна директорка відділу наукових досліджень Cambridge University Press & Assessment Менді Гілл.

 

Cambridge University Press — університетське видавництво, що входить до складу Кембриджського університету в Англії. Засноване 1534 року Генріхом VIII Тюдором. Поряд з Oxford University Press це друге видавництво, що має статус privileged presses з правом друкувати Біблію короля Якова.

 

Нагадаємо, у 2022 році українські вчені отримали безкоштовний доступ до електронних ресурсів провідних країн світу. Світові видавництва академічної літератури припинили роботу в росії та білорусі.

 

Чільне фото: твіттер Cambridge University Press

Оригінал статті на Suspilne: До 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"