До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори

Із 1 травня у Кракові на стіні одного з будинків Головної площі (вул. Братська, 2) з’явилися поетичні рядки українських авторів рідною мовою, а також у перекладі на польську та англійську. Їх можна прочитати щодня зі смеркання до 2-ї години ночі. Надаючи можливість українцям долучилися до унікальної у світі акції, польський фонд «Poemat» (очільник – польський поет і голова краківського осередку Спілки письменників Польщі Міхал Заблодський) виявляє свою солідарність з Україною та її підтримку.
До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори. Для цього необхідно зареєструватися на сайті: emultipoetry.eu і запропонувати власний короткий поетичний твір обсягом не більше п’яти рядків.
У разі погодження твору його
перекладуть на англійську та польську. Твори, узяті організаторами до участі,
будуть опубліковані в однойменному альманасі, до якого входять усі вірші,
розміщені впродовж року.
Нагадаємо, проєкт розпочався 24
жовтня 2002 року оригінальним проектом «366 віршів за 365 днів». Протягом року,
день за днем, ще 366 віршів Міхала Заблоцького проектувалися польською та
англійською мовами на фасадах двох відкритих житлових будинків у центральних
туристичних місцях Кракова та Варшави. Це була світова прем’єра звичайної
поетичної книжки на стіні, яка не припиняє своєї роботи й понині.
Першими творами, які з’явилися на краківському муралі, були поетичні рядки Юлії Бережко-Камінської та Лії Алтухової, присвячені Україні.
nspu.com.ua
Оригінал статті на НСПУ: До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.