До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори

До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори

Із 1 травня у Кракові на стіні одного з будинків Головної площі (вул. Братська, 2) з’явилися поетичні рядки українських авторів рідною мовою, а також у перекладі на польську та англійську. Їх можна прочитати щодня зі смеркання до 2-ї години ночі. Надаючи можливість українцям долучилися до унікальної у світі акції, польський фонд «Poemat» (очільник – польський поет і голова краківського осередку Спілки письменників Польщі Міхал Заблодський) виявляє свою солідарність з Україною та її підтримку.

До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори. Для цього необхідно  зареєструватися на сайті: emultipoetry.eu і запропонувати власний короткий поетичний твір обсягом не більше п’яти рядків.

У разі погодження твору його
перекладуть на англійську та польську. Твори, узяті організаторами до участі,
будуть опубліковані в однойменному альманасі, до якого входять усі вірші,
розміщені впродовж року.

Нагадаємо, проєкт розпочався 24
жовтня 2002 року оригінальним проектом «366 віршів за 365 днів». Протягом року,
день за днем, ще 366 віршів Міхала Заблоцького проектувалися польською та
англійською мовами на фасадах двох відкритих житлових будинків у центральних
туристичних місцях Кракова та Варшави. Це була світова прем’єра звичайної
поетичної книжки на стіні, яка не припиняє своєї роботи й понині.

Першими творами, які з’явилися на краківському муралі, були поетичні рядки Юлії Бережко-Камінської та Лії Алтухової, присвячені Україні.

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: До участі в акції «Wiersze na murach» запрошуються українські автори

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"