До номінацій Шевченківської премії додали літературознавство і мистецтвознавство

Президент України вніс зміни у документи, якими регулюється присудження Премії. Про це йдеться в Указі «Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка», якого Президент України Володимир Зеленський підписав 14 липня.
Так, до шести номінацій, якими нагороджували раніше, додали нову, а саме «літературознавство і мистецтвознавство». Відтак, щорічно може бути присуджено не більше семи Національних премій.
Крім того, змінили часові межі оприлюднення творів, які можна подавати на номінування. Премію присуджуватимуть творцям (авторам, виконавцям) творів, опублікованих протягом останніх п’яти років (але не пізніше як за пів року до їх висунення на здобуття Премії).
Також документом визначено кількість авторів колективних творів-претендентів на премію, а саме співавторів твору може бути не більше трьох осіб, виконавців твору — не більше п’яти. Не допускається включення до складу творчого колективу осіб, які не є творцями (авторами, виконавцями) твору.
Засідання Шевченківського комітету для прийняття рішення у першому турі конкурсу дозволили проводити дистанційно в режимі відеоконференції за наявності технічних засобів.
Президент доручив Кабінету Міністрів України:
- опрацювати питання щодо збільшення розміру грошової частини Премії;
- забезпечити у місячний строк врегулювання питань оплати праці авторитетних фахівців, експертів, які залучаються Шевченківським комітетом до рецензування творів, висунутих на здобуття Премії, а також відшкодування витрат на відрядження членів Комітету та визначених ним експертів.
Нагадаємо цього року розмір Премії зріс до 240 тисяч гривень.
Як відомо, лавреатів цьогорічної премії оголосили у березні. Вручення премії відбулось 20 травня – у день шістдесятої річниці її заснування. У номінації «Література» перемогу здобула Оксана Луцишина з романом «Іван і Феба» (Видавництво Старого Лева), а у номінації «Публіцистика, журналістика» переміг Станіслав Асєєв з книжкою есеїв «В ізоляції» (видавництво «Люта справа»).
Оригінал статті на Suspilne: До номінацій Шевченківської премії додали літературознавство і мистецтвознавство
Блог
До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниціАмериканський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів
1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла
У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статусКиївська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П
Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовкиП’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,
У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного ЯруВидавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
У книзі з
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.