До друку готують дві збірки поетів «Витісненого покоління»

До друку готують дві збірки поетів «Витісненого покоління»

Збірки поета і поетеси з «Витісненого покоління» вийдуть у видавництві «Люта справа». Про це у коментарі Читомо розповів директор видавництва Андрій Гончарук.

Видавець повідомив, що до друку готують збірки віршів Івана Семененка та Валентини Отрощенко. 9 липня з ними зустрілись Андрій Гончарук та представники ініціативної групи дослідників творчості поетів «Витісненого покоління».

«Ці автори заслуговують на окремі збірки. Наше видавництво згодне і зацікавлене реалізувати ініціативу, яку почав Богдан-Олег Горобчук. Яким чином це зробимо, оголосимо пізніше, наразі вели переговори про практичність та виконання», − заявив Андрій Гончарук.

До ініціативної групи дослідників творчості Витісненого покоління входять Анна Ютченко, Олег Богун, Богдан-Олег Горобчук, який у коментарі Читомо розповів, що про можливість видання таких збірок відкрито повідомив на своїй фейсбук-сторінці, де він звернувся до видавців.

«Саме Андрій Гончарук написав першим. І ми одразу погодили, що він цей проєкт реалізує, бо справедливо, що це робить видавництво, яке захотіло це зробити першим. Звісно, ще має бути договір і його затвердять автори, але процес уже пішов», − пригадав дослідник.

 

Також відомо, що інші поети з «Витісненого покоління» готові видавати збірки.

 

«Вони самі нам сказали, що мають достатньо матеріалів для книжкових публікацій, навіть більш ніж достатньо. Думаю, йдеться не про одну, а про велику кількість поетичних збірок. І вони можуть друкуватися у різних видавництвах, якщо так захочуть автори», − зазначив Богдан-Олег Горобчук.

 

На його думку, значним стимулом видавати книжки і проводити презентації буде інтерес читачів «до цього національного спадку, який нам іще потрібно навчитися по-справжньому цінувати».

 

«Витіснене покоління» – генерація поетів та поеток в українській літературі, найбільша активність яких припадає на сімдесяті роки XX століття: Тарас Мельничук, Василь Голобородько, Микола Воробйов, Віктор Кордун, Михайло Григорів, Василь Рубан, Григорій Чубай, Олег Лишега, Станіслав Вишенський, Надія Кир’ян, Валентина Отрощенко, Михайло Саченко, Валерій Ілля, Іван Семененко. Через вимушене стишення цих авторів із боку тодішньої влади, більшість цих поетів та поеток залишились у підпіллі або зовсім замовчали.

 

Іван Семененко (1936) − поет, навчався у Київському педагогічному інституті іноземних мов, автор збірок «Нерозривне сонце» та «Вірші для дітей». Входив до Київської школи поезії, − групи поетів, яку заснували у 1969 році. Більшість з членів угруповування на той момент були студентами філософського чи філологічного факультетів Київського університету.

 

Валентина Отрощенко (1948) − поетеса, навчалась у Київському університеті. Була наближеною до Київської школи поезії. Працювала редакторкою літературно-мистецького та науково-популярного журналу Спілки письменників України «Основа». Дружина поета і есеїста Валерія Іллі (1939-2005).

 

Додамо, цього року провели конкурс відеопоезії, присвячений творчості поетів витісненого покоління. Крім того, нещодавно зібрали кошти на видання збірки Олега Лишеги.

 

Оригінал статті на Suspilne: До друку готують дві збірки поетів «Витісненого покоління»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"