До антології «Хроніки окупації і спротиву» увійшли спогади про війну понад…
Понад 20 авторів опублікували свої спогади про життя під російською окупацією в антології «Хроніки окупації і спротиву. Перші місяці війни».
Про це у коментарі Укрінформу розповів голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.
Він став ініціатором цієї антології. За словами Сидоржевського, до неї ввійшли твори як письменників, так і тих, хто ніколи не писав.
«Усього — 25 авторів. Переважно це письменники та журналісти. Проте є твори тих, хто до цього часу ніколи не писав і на хвилі пережитого болю узяв перо до рук. Тут є як нонфікшн, так і художні твори. Коли я готував збірку до друку, я розумів, через які випробування пройшли ці люди», — розповів упорядник.
Збірку опублікувало видавництво «Ліра-К». Як зазначив Сидоржевський, планується направити примірники до Офісу Президента, Верховної Ради, а також у бібліотеки і на продаж.
У передмові до збірки він зауважив, що тексти, хоча і різні, читаються на одному диханні.
«Реальні історії людей, які пережили страхіття перших, найважчих місяців війни і окупації. Тут розповіді людей, які пережили жах окупації і обстрілів, страхіття переходу через рашистсько-кадирівські блокпости… Розповіді про спротив загарбникам у перші місяці війни і перші перемоги над ворогом… Розповіді тих наших співгромадян, котрі вимушено опинилися на чужині, оскільки їхні домівки були спалені окупантами або ж зараз перебувають на окупованій території. Є художні письменницькі тексти, але більшість творів, вміщених у книзі – документальні, без художнього домислу розповіді. Розповіді біди людської, розповіді болю, страждань, розповіді страхів, тривог і незламності людського духу», — написав Сидоржевський.
Як повідомлялося, розпочалися зйомки кіноальманаха «Війна очима тварин», який сфокусує увагу світової спільноти на драматичних подіях в Україні, а також розповість пронизливі історії людей і тварин в умовах війни.
Фото: Фейсбук Михайла Сидоржевського
ukrinform.ua
Оригінал статті на НСПУ: До антології «Хроніки окупації і спротиву» увійшли спогади про війну понад…
Блог
ЗБІР КОШТІВ НА РЕМОНТ І РЕКОНСТРУКЦІЮ БУДИНКУ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИЯк відомо, 1 січня рашистські агресори обстріляли центр Києва.
Будинок письменників України – унікальна пам’ятка історії, мистецтва та архітектури (побудовний 1879 року) – зазнав значних пошкоджень внас
Фестиваль «Книжкова країна» відбудеться з 24 по 27 квітня 2025 року на ВДНГ у Києві. Про це Читомо повідомили організатори фестивалю.
За словами організаторів, цього року подія передбач
Болонський ярмарок дитячої літератури отримав нагороду почесного гостя за глобальну промоцію грамотності у межах Міжнародного книжкового ярмарку в Ченнаї (CIBF), Індія. Про це повідомля
Короткі списки «Книжка року-2024»: відомі претенденти ще у двох номінаціяхВсеукраїнський рейтинг «Книжка року-2024» оголосив короткі списки у двох номінаціях: «Софія» та «Красне письменство». Про це повідомили на сайті конкурсу.
Номінація «Софія»
Сучасна у
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили книгозбірню, присвячену творчій спадщині видатного українського поета, перекладача та майстра паліндромів Миколи Мірошниче
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.