Достоєвський, Фонвізін і Тургенєв: на Херсонщині понад 500 російських топонімів

Достоєвський, Фонвізін і Тургенєв: на Херсонщині понад 500 російських топонімів

На Херсонщині понад 500 радянських і російських топонімів, що потребують перейменування, зокрема 19 вулиць на честь Алєксандра Пушкіна. Список топонімів для перейменування на фейсбук-сторінці оприлюднив проєкт «Декомунізація. Україна».

У самому Херсоні нарахували майже сто назв вулиць, які носять російські та радянські назви. Серед них вулиці Алєксандра Ґрібоєдова, Фьодора Достоєвського, Льва Толстого, Ніколая Нєкрасова, Івана Тургенєва, Дениса Фонвізіна, Антона Чехова та інші.

 

Вулиці на честь Пушкіна на Херсонщині є у селищах Антонівка, Зеленівка та Комишани, у місті Берислав, селищах Шляхове, Білозерка, Берегове, Велетенське, Кар’єрне, Високопілля, Нововоронцовка, Червоний Маяк, селах Дудчани, Станіслав та Киселівка.

 

Повний перелік із понад 500 назв можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, з’явився список популяризаторів української мови, на честь яких можна перейменовувати вулиці.

 

 

Чільне фото: Українська правда

Оригінал статті на Suspilne: Достоєвський, Фонвізін і Тургенєв: на Херсонщині понад 500 російських топонімів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"