Доржа Бату звинуватили у фальсифікуванні біографії, він заперечив

Доржа Бату звинуватили у фальсифікуванні біографії, він заперечив

Співзасновник партії «Демократична сокира» Віктор Трегубов заявив, що письменник Дорж Бату (справжнє ім’я Андрій Васильєв) не працював у НАСА та не пов’язаний з космічною галуззю. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

Трегубов також заявив, що Васильєв не був дотичним до Національної гвардії США. «Це логічно, бо навряд би у цій сфері міг би працювати росіянин з дипломом Бурятського державного університету у дисципліні “сходознавство” та довгим досвідом праці на федеральних каналах. Усі відповідні твердження, в тому числі на Вікіпедії, в кінцевому результаті посилаються на його власні слова. Ці слова є неправдою», — написав Трегубов.

 

Окрім того, він зазначив, що полковник Вескот, Франческа та інші герої книжок Доржа Бату — вигадані персонажі. «Я поважаю право автора на художній вимисел. Але в усіх тих випадках, коли Андрій посилається на їхнє реальне існування — наприклад, продає “квітку з берета Вескотта”, як він зараз робить — він шахраює. Навіть якщо він ці гроші потім справді перераховує на ЗСУ — певно, не треба так», — зазначив Трегубов.

 

У відповідь на своїй фейсбук-сторінці Дорж Бату зазначив, що спочатку планував ігнорувати ці звинувачення, оскільки «маячню складно коментувати», однак згодом змінив думку.

 

Васильєв наголосив, що не працює держслужбовцем: «Я працював і працюю на умовах контракту на приватні компанії, які виконують замовлення державних органів. Ці приватні компанії не розголошують інформацію про своїх штатних працівників». Також письменник зазначив, що ніколи не робив заяв від імені жодної установи, з якою співпрацював.

 

Окрім того, Васильєв прокоментував звинувачення у вигадуванні інтерв’ю з Алєксєєм Навальним для «Голосу Америки». Він повідомив, що не приховує цей випадок, коментував його публічно та описав у книжці.

 

Бату наголосив, що реальних імен прототипів своїх літературних персонажів не розкриває, а документалістики не пише.

 

«Ми у “Видавництві Старого Лева” вважаємо неприпустимими обман та маніпуляції та віримо, що наші автори не вдаються до подібних речей. Так само неприпустимими та жахливими є бездоказові публічні звинувачення, бо вони здатні руйнувати людські життя, навіть якщо є неправдою. “Видавництво Старого Лева” наразі не має фактів, які змусили б сумніватися у словах Доржа», — зазначили у «Видавництві Старого Лева».

 

Дорж Бату — український письменник бурятського походження. З 2011 року живе та працює в США.

 

Станом на 2022 рік видав п’ять романів, які стали бестселерами в Україні: Франческа. Повелителька траєкторій (2018), Франческа. Володарка офіцерського жетона (2019), Моцарт 2.0 (2020), Таємниця старого Лами (2021), Коко 2.0 (2022).

 

Нагадаємо, улітку Дорж Бату презентував свою нову книжку «Коко 2.0».

 

Фото: фейсбук Доржа Бату

Оригінал статті на Suspilne: Доржа Бату звинуватили у фальсифікуванні біографії, він заперечив

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Francopolis опублікував добірку віршів Миколи Істина

Французький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.

У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і Кривцова

Новий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук

Пішла з життя перекладачка Ірина Маркова

Від хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково

Оголосили лавреаток премії Women’s Prize for Fiction

У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате

У прокат вийде екранізація роману «Сірі бджоли» Андрія Куркова

Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"